Wtorek, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 907
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Janusz Palikot w proteście przeciwko skostniałej i zabetonowanej polityce

Sobota, 18 czerwca 2011, 19:10
Aktualizacja: Niedziela, 19 czerwca 2011, 15:11
Autor: GrA
Świdnica: Janusz Palikot w proteście przeciwko skostniałej i zabetonowanej polityce
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Wizję nowoczesnego państwa, jako państwa dla ludzi, państwa obywatelskiego, państwa świeckiego przedstawił wczoraj mieszkańcom Świdnicy Janusz Palikot.

Kampania przedwyborcza rozpoczęta. Jedna z najbardziej kontrowersyjnych osobowości polskiej sceny politycznej Janusz Palikot wczoraj spotkał się z mieszkańcami powiatu świdnickiego. W mieście powstanie świdnicki klub Ruchu Poparcia Palikota. – Poparcie dla naszej partii dziś kształtuje się między ośmioma a jedenastoma procentami. Z tym poparciem wejdziemy do Sejmu – mówił wczoraj podczas spotkania Janusz Palikot.

Lider partii przedstawił także wizję nowoczesnej Polski. – Po pierwsze państwo powinno działać w myśl zasadzie zgłoś i działaj. W chwili obecnej, kiedy chcemy założyć firmę, musimy w ciągu 30 dni dostarczyć urzędnikom wszelkich dokumentów. Tymczasem to urzędnicy mają być do naszej dyspozycji – zwraca uwagę Janusz Palikot. Przewodniczący Ruchu Poparcia Palikota opowiada się także, że stworzeniem państwa świeckiego.- Musimy wyraźni oddzielić państwo od kościoła – dodaje Janusz Palikot. A także państwa przyjaznego społeczeństwu. – Protestuję przeciwko misji w Afganistanie. Rocznie wydajemy na nie miliard osiemset tysięcy złotych. Za kwartał moglibyśmy z tych pieniędzy zbudować przedszkola i żłobki w każdym mieści i gminie w Polsce – wyjaśnia Palikot.

Jeden z najpopularniejszych posłów wspiera także powołanie w Świdnicy klub Ruchu Poparcia Palikota. Prowizoryczna siedziba klubu mieścić się będzie przy ulicy Hetmańskiej 8.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group