Poniedziałek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 979
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Jarmark rozpoczęty

Poniedziałek, 11 grudnia 2017, 9:39
Aktualizacja: 12:40
Autor: red
Świebodzice: Jarmark rozpoczęty
Fot. UM Świebodzice
Radośnie, maszerując przez miasto w towarzystwie aniołów, Mikołaja na bryczce, osiołków i kucyków, rozpoczęliśmy w sobotę, 9 grudnia, Jarmark Bożonarodzeniowy. Tegoroczny jarmark potrwa do niedzieli, 17 grudnia, a codziennie, oprócz możliwości zakupu świątecznych wiktuałów, choinek czy ozdób, będzie można także uczestniczyć w wydarzeniach towarzyszących.

Podczas weekendu z pewnością największą atrakcją była zagroda z żywymi reniferami, tu można było także wykonać sobie pamiątkowe zdjęcie z Mikołajem na saniach, a także bezpłatne przejażdżki na osiołkach i bryczką zaprzężoną w kucyki. Oficjalnym otwarciem jarmarku była Parada Mieszkańców wokół centrum miasta. Wesoła i rozśpiewana gromada przeszła z Rynku ul. Kopernika i Żeromskiego ponownie pod ratusz. W barwnym korowodzie nie zabrakło szczudlarzy, bryczki zaprzężonej w kucyki; były także osiołki.

W otwarciu świątecznego kiermaszu uczestniczył Burmistrz Miasta Bogdan Kożuchowicz oraz ksiądz dziekan Józef Siemasz, a także Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Jan Klepiec.

- Mam nadzieję, że każdy z Państwa znajdzie dla siebie coś ciekawego, przygotowanych jest wiele atrakcji i zapraszamy do korzystania – zachęcał burmistrz.

W niedzielę na scenie wystąpiła młodzież m. in. ze scholli przy parafii pw. Św. Mikołaja a także chłopcy z Domu Pomocy Społecznej. Zaprezentowali się nasi rozśpiewani seniorzy z zespołu „Melodia” oraz Zespołu „Akord”.

W kolejne dni zaplanowane są występy m. in. uczniów świebodzickich szkół i świetlicy środowiskowej– zapraszamy do Rynku o godz. 16:00. W piątek o godz. 16:30 nastąpi uroczyste rozstrzygnięcie konkursu na Najładniejszą kartkę bożonarodzeniową.

Codziennie można odwiedzać dwanaście domków, w których oferowany jest świąteczny, bardzo różnorodny asortyment.

Szczegółowy plan znajdą Państwo na plakatach. Zapraszamy do odwiedzenia jarmarku.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group