Niedziela, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 909
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Pszenno: Jechał bez prawa jazdy i uprawnień transportowych

Czwartek, 5 kwietnia 2018, 13:24
Autor: red
Pszenno: Jechał bez prawa jazdy i uprawnień transportowych
Fot. ITD Dolny Śląsk
W poświąteczne wtorkowe przedpołudnie 3 kwietnia w Pszennie k/Świdnicy (droga krajowa nr 35) inspektor z kłodzkiego oddziału dolnośląskiej Inspekcji Transportu Drogowego skontrolował samochód ciężarowy używany do odbioru odzieży od jednej z organizacji charytatywnych działających na terenie Dolnego Śląska.

Szczegółowa kontrola wykazała, iż prowadzący pojazd nie posiada (nigdy nie posiadał) uprawnień do kierowania pojazdami w zakresie kategorii C (samochód ciężarowy). Kierujący nie posiadał także przy sobie blankietu prawa jazdy kat. B, bowiem…dokument został wcześniej zatrzymany przez Policję w związku z prowadzonym postępowaniem. Ponadto stwierdzono brak wymaganych przy takiego rodzaju przewozie badań lekarskich i psychologicznych, a także odpowiedniego szkolenia w zakresie kwalifikacji zawodowej.

W trakcie kontroli ustalono, że kierujący, który jest jednocześnie przedsiębiorcą, nie posiada uprawnień transportowych. Za tak stwierdzone wykroczenia inspektor ukarał kierowcę mandatami karnymi, a także wszczął z urzędu administracyjne postępowanie wyjaśniające w sprawie prowadzenia działalności gospodarczej w zakresie przewozu drogowego bez wymaganych uprawnień.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group