Poniedziałek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 971
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Morawa: Jeździecka Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Morawie

Wtorek, 22 lipca 2014, 23:05
Aktualizacja: 23:08
Autor: MDvR
Morawa: Jeździecka Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Morawie
Fot. archiwum
W dniach 9–13 lipca na terenie Ośrodka Jeździeckiego Stragona została rozegrana XX Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w jeździectwie. Ośrodek gościł 120 wyłonionych w regionalnych eliminacjach zawodników aż trzech konkurencji jeździeckich, ujeżdżeniu, skokach i wkkw. Zgodnie z regulaminem każda z konkurencji podzielona jest na dwie kategorie: kuców i dużych koni.

To jak nieprzewidywalny potrafi być sport, pokazał drugi nawrót finałowego konkursu w kategorii kuców w dyscyplinie skoków przez przeszkody. Prowadząca Nicole Stefańska na Isgaarze rozpoczęła przyjazd bez sygnału sędziego i musiała zostać wyeliminowana. Na pierwszym miejscu zawody ukończyła Julia Kania na klaczy Malaga. Druga była Zofia Flerkowska na Milford Duszka, a trzecia Zuzanna Januszewska na Wróżbicie.

W kategorii dużych koni z przewagą zwyciężyła Martyna Rynkiewicz na klaczy Nela. Drugie miejsce zajął Maciej Michalski na Tasmanie 8, a trzecie Helena Orkisz na Irydionie.

W ujeżdżeniu w kategorii kucy tytuł mistrzowski obroniła złota medalistka OOM z zeszłego roku Alicja Trawińska startująca na kucu Rocardo. Srebrny medal zdobyła natomiast Anna Wojtkowska na Moreliom Americum Dingo, a brązowy Zofia Baran na Denaro PP.

Wśród zawodników startujących na dużych koniach najlepsza okazała się Anna Wojtkowska tym razem na koniu Pascal, wyprzedzając Jagodę Dąbrowską na With me jedynie o 0,011 punktu. Z brązowego krążka cieszyła się Alicja Pachulska na Schwalbenmelodie.

W konkurencji WKKW dużo w klasyfikacji zmieniła próba terenowa. W kategorii kucy na najwyższym stopniu podium stanęła Zuzanna Januszewska, która tak jak w skokach, startowała na kucu Wróżbita. Druga była Aleksandra Stańska na Tunezji, a trzecia Julia Ślązak na Nika Ewita.

Kategorię dużych koni wygrała reprezentantka LKS Stragona Strzegom Natalia Stelmach na Toledo II. Po świetnym występie w crossie, wytrzymała presję i nie popełniła żadnego błędu na parkurze. Druga była Hanna Pogodzińska na Merido, a trzecia Gabriela Klimkowicz na Majorze.

Dzięki dobrym wynikom pozostałych zawodniczek reprezentujących LKS Stragona Strzegom (Pameli Michałowskiej, Aleksandrze Chmielińskiej i Adriannie Szczeparze) ogólną klasyfikację klubów dla całej dyscypliny w wygrał klub gospodarzy.

W klasyfikacji województw najwięcej punktów zdobyli zawodnicy województwa mazowieckiego i kolejno dolnośląskiego oraz małopolskiego.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group