Niedziela, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 973
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Olszany: Jubileusz 20–lecia PSP im. Adama Mickiewicza w Olszanach

Czwartek, 27 grudnia 2018, 15:29
Aktualizacja: 17:30
Autor: red
Olszany: Jubileusz 20–lecia PSP im. Adama Mickiewicza w Olszanach
Fot. UM Strzegom
Publiczna Szkoła Podstawowa w Olszanach obchodziła 20–lecie nadania imienia Adama Mickiewicza. Ten wybitny Polak, wielki poeta i patriota napawa dumą kolejne pokolenia Polaków. Zgodnie z tradycją Dzień Patrona obchodzony jest przez społeczność szkolną bardzo uroczyście.

Podczas tegorocznego spotkania nie zabrakło wielu znakomitych gości. Na ręce dyrekcji życzenia złożyli: burmistrz Strzegomia - Zbigniew Suchyta, naczelnik Wydziału Oświaty - Urszula Podsiadły-Szubert, dyrektorzy placówek kulturalnych oraz szkół i przedszkoli z terenu naszej gminy. Na uroczystości nie zabrakło też radnych Rady Miejskiej w Strzegomiu, sołtys Olszan Stanisławy Górskiej, obecny był również ks. proboszcz Marian Kujawski, sponsorzy i przyjaciele szkoły, emerytowani nauczyciele oraz rodzice.

Słowa poety „Miej serce i patrzaj w serce” były myślą przewodnią tegorocznej akademii.
W klimacie świąt Bożego Narodzenia i blasku choinkowych świec, uczniowie olszańskiej szkoły przygotowali przedstawienie pt. „Świat potrzebuje wartości”. Twórczość A. Mickiewicza stale nam przypomina, że miłość, dobro i prawda to wartości uniwersalne, nieprzemijające i bardzo potrzebne we współczesnym świecie. Jest to szczególnie ważne w okresie radosnego oczekiwania na przyjęcie Pana. W swoim przedstawieniu uczniowie zachęcili widzów do głębokiej refleksji oraz przemyśleń. Była to cenna lekcja, dzięki której warto pamiętać, że zawsze jest czas na odnowienie i upiększenie naszych serc.

Po zakończeniu widowiska odbyła się licytacja ręcznie robionych przez rodziców ozdób choinkowych, z których całkiem pokaźny dochód zostanie przeznaczony na zabawę choinkową dla uczniów. Ostatnim akcentem naszego święta był przygotowany przez rodziców kiermasz bożonarodzeniowy, na którym można było nabyć przepiękne świąteczne stroiki i ozdoby. W czasie trwania kiermaszu każdy mógł liczyć na pyszny kawałek ciasta przygotowany przez rodziców, natomiast Renata Pawlik z restauracji „Szafir” ufundowała pyszny catering w postaci ciepłych przekąsek.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group