Środa, 15 lipca
Imieniny: Henryka, Włodzimierza
Czytających: 583
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Już stroją Orkiestrę

Wiadomości: Region - Świebodzice
Środa, 9 grudnia 2009, 8:08
Aktualizacja: 8:15
Autor: MEG
Fot. MEG
W styczniu tego roku zebrali prawie 35 tysięcy złotych, teraz chcą ten rekord znowu pobić. Młodzi sztabowcy z WOŚP w Świebodzicach już obmyślają atrakcje i program kolejnego, XVIII już Finału.

Sztab w mieście to głownie młodzi ludzie – licealiści, gimnazjaliści, wolontariusze. To oni sami organizują wielką imprezę, wymyślają program, zapraszają gości, zbierają podarunki na licytację. Dlatego właśnie Świebodzice mają co roku jeden z najciekawszych Finałów w całym regionie.

- W związku z tym, iż Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w roku 2010 obchodzi swoje 18 urodziny, przygotowaliśmy kilka niespodzianek: mamy już głównego gościa naszego orkiestrowego grania, otóż gwiazdą XVIII finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Świebodzicach będzie zespół FRAGNATIC – zdradza Piotr Krzyśpiak, licealista, członek sztabu. - Trzy lata z rzędu w Warszawie w dniu finału odbywał się bieg "Policz się z cukrzycą", mający na celu zwrócenie uwagi na problemy osób chorych na cukrzycę i pomoc w zapobieganiu tej chorobie. Po raz pierwszy mamy to szczęście- zorganizować podobną akcję w naszym mieście!

Tradycyjnie szefem sztabu jest Zofia Marek, bardzo lubiana przez młodzież pani pedagog i społecznik. Do wspólnego grania włączyły się wszystkie miejskie placówki oświatowe.

XVIII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 10.01.2010 r. Orkiestra Jurka Owsiaka po raz drugi poświęci go onkologii dziecięcej. Podczas minionego Finału udało się zebrać na ten cel w całej Polsce ok. 40 mln zł. Dzięki tym pieniądzom Fundacja wyposażyła 60 pracowni radiologicznych w całej Polsce w nowoczesne aparaty USG, kupiła też ultrasonografy dla klinik onkologicznych, doposażyła istniejące pracownie rezonansu magnetycznego dla dzieci w zestawy anestezjologiczne.

Nie wystarczyło niestety na zakup nowoczesnego sprzętu dla klinik onkologicznych takiego jak np. tomografy komputerowe, czy aparaty do neuronawigacji, które pozwalają na bardzo precyzyjne zdiagnozowanie położenia guza i następnie jego bezpieczne zoperowanie. I na to wolontariusze w całym kraju będą zbierać pieniądze już za miesiąc.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group