Niedziela, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 924
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Kapituła Alei Chwały obradowała

Poniedziałek, 27 marca 2017, 9:06
Autor: red
Świebodzice: Kapituła Alei Chwały obradowała
Fot. UM Świebodzice
Obradowała Kapituła Alei Sztuki i Chwały Rzemiosła Polskiego XXI Wieku – Via Artis Polonia.

Jest to projekt, związany z szeroką promocją polskiego rzemiosła, którego autorem jest Janusz Kujat, pomysłodawca i organizator Targów Sztuki i Rzemiosła TARGIRA-art. w Świebodzicach.

W kapitule zasiada wiele osobistości, m. in. Burmistrz Miasta Bogdan Kożuchowicz, rektor Wyższej Szkoły Rzemiosła Artystycznego prof. Michał Sachanbiński, Bogdan Zdrojewski, były Minister Kultury obecnie europarlamentarzysta, a także Paweł Borowski, artysta tworzący szklane rzeźby oraz autor projektu dr Janusz Kujat.
- Zebranie było poświęcone omówieniu projektu wizualnego i technicznego zagospodarowania terenu pod VAP. Kapituła odniosła się do projektu i wraz z drobnymi zmianami przyjęła go do dalszych prac – mówi Janusz Kujat.

Przyjęto szereg drobnych uwag mających poprawić estetykę i bezpieczeństwo przeszłej Alei, która ma zostać zlokalizowana w obrębie odnowionych murów obronnych przy ul. Piłsudskiego.

Projekt Via Artis Polonia ma na celu w wyjątkowy sposób uhonorować najbardziej zasłużonych polskich twórców, sławiących swoim dorobkiem artystycznym polską sztukę i rzemiosło.

Tegoroczna edycja Targów Sztuki i Rzemiosła odbędzie się w dniach 16-18 czerwca 2017 r.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group