Niedziela, 7 czerwca
Imieniny: Roberta, Wiesława
Czytających: 368
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kasa klepnięta

Wiadomości: Świebodzice
Piątek, 18 grudnia 2009, 13:19
Aktualizacja: 13:21
Autor: MEG
Fot. MEG
Jeszcze przed świętami świebodziccy radni zatwierdzili budżet gminy na przyszły rok. Nie zabraknie pieniędzy na remonty dróg, budowę nowej szkoły czy odnowienie parku, na który szczególnie liczą mieszkańcy miasta.

Dyskusja nad budżetem sprowadziła się w zasadzie do drobiazgu, w kontekście całościowych wydatków – do pieniędzy na rehabilitację świebodziczan, która zdaniem wielu radnych, była kwotą niewystarczającą (15 tys. zł). Burmistrz Bogdan Kożuchowicz wyjaśniał jednak, że konkurs na prowadzenie usług rehabilitacyjnych będzie w ciągu roku uzupełniony, poza tym warto tak naprawdę poczekać do momentu, aż uruchomione zostaną pomieszczenia, przeznaczone na ten cel. Znajdą się w budynku po dawnym komisariacie policji przy ul. Parkowej, który gmina pozyskała od powiatu. Będzie się tu znajdować Centrum Rehabilitacji Społecznej.

Najważniejsze inwestycje w 2010 roku w Świebodzicach to: kontynuacja rozbudowy Zespołu Szkół Integracyjnych w Cierniach – ta inwestycja rozpoczęła się jesienią tego roku. Remontu doczekają się ulice: Towarowa, Olszańska, Solna; rozpocznie się rewitalizacja Parku Miejskiego. Powstaną także dwa kolejne boiska: wielofunkcyjne przy Szkole Podstawowej nr 4 oraz Orlik. Z zadań koniecznych Świebodzice czekają jeszcze dwie sprawy związane z ochroną środowiska – to rekultywacja nieczynnego wysypiska w Mokrzeszowie (na szczęście większość kosztów pokryje dotacja z RPO) oraz odgazowanie składowiska w Starym Jaworowie.

11 radnych poparło budżet, 6 członków opozycyjnego Forum Wspierania Inicjatyw Lokalnych było przeciw. 4 osoby wstrzymały się od głosu.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group