Sobota, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 896
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Kasa na zimowy wypoczynek

Wtorek, 16 stycznia 2018, 15:47
Autor: Robert Bajek
Strzegom: Kasa na zimowy wypoczynek
Fot. UM Strzegom
W województwie dolnośląskim rozpoczęły się właśnie ferie zimowe. Władze samorządowe Strzegomia nie zapomniały o najmłodszych, przekazując środki finansowe z budżetu gminy na organizację półkolonii. W sumie na ten cel przeznaczono blisko 54 tys. zł.

W wyniku rozstrzygnięcia drugiego otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych z obszaru przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym w 2018 roku, gmina Strzegom przyznała środki na organizację wypoczynku zimowego z programem profilaktycznym lub terapeutycznym (półkolonie - minimum 5 dni) dla dzieci i młodzieży szkolnej pozostającej w mieście i na wsi w okresie ferii zimowych, z rodzin zagrożonych problemem alkoholowym, problemami narkomanii.

1) Stowarzyszenie Pedagogów i Psychologów Gminy Strzegom - przyznana kwota dotacji 10.415,00 zł

Zimowisko dla dzieci i młodzieży odbywać się będzie w dniach 15-19 stycznia br. w PSP nr 3 w Strzegomiu. Zadaniem objęci będą uczniowie PSP nr 3 w Strzegomiu, PSP w Jaroszowie i PSP w Goczałkowie. W czasie zajęć będą prowadzone zajęcia profilaktyczne i projekt edukacyjny pt. "Zamkowe opowieści". Podczas pobytu na zimowisku odbędą się 2 wyjścia na lodowisko w Strzegomiu i 1 wyjście do kina SCK. Zostaną również zorganizowane dwie wycieczki (Książ i kryta pływalnia w Żarowie).

2) Koło Przyjaciół Dzieci "Copernicus" przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Strzegomiu - 12.000,00 zł

Będą zorganizowane dwa 5-dniowe turnusy półkolonii: 15-19.01 i 22.01-26.01. W sumie w półkoloniach weźmie udział 90 osób (w wieku 6-13 lat). W programie półkolonii przewidziano 2 lub 3 wycieczki autokarowe (Ścinawa, Duszniki Zdrój, Żarów) oraz organizację zajęć sportowych, plastycznych i rekreacyjnych, a także codzienny blok zajęć profilaktycznych. Zostaną zorganizowane wyjścia na lodowisko i seans filmowy do kina SCK. Dzieci wezmą udział także w warsztatach chemicznych.

3) Stowarzyszenie Wspierania Kultury w Gminie Strzegom "Akcja" - 5.700,00 zł

Zajęcia dla 40 dzieci (w wieku 7-13) zostaną zorganizowane w dniach 16-25 stycznia br. Będą się one odbywały w Centrum Aktywności Społecznej Carmel w Strzegomiu. W ramach zadania realizowany będzie program profilaktyczny, zorganizowane zostaną quizy, konkursy, zabawy edukacyjne, integracyjne, warsztaty plastyczne i teatralne, wyjścia do kina 3D w SCK oraz wycieczki wyjazdowe.

4) Stowarzyszenie Uczniowski Klub Sportowy "Aktywna Kostrza" - 4.150,00 zł

W dniach 15-19 stycznia br. zostanie zorganizowany cykl zajęć profilaktyczno-sportowych z programem profilaktycznym dla 50 dzieci z Kostrzy i okolic pn. "Wypoczywam zdrowo, sportowo i bezpiecznie". Stowarzyszenie zorganizuje 4 wycieczki: do Wrocławia (m. in. Wystawa Klocków Lego), na krytą pływalnię i kręgielnię do Jawora, do kina SCK w Strzegomiu i na zajęcia warsztatowe w Legnicy.

5) Uczniowski Klub Sportowy "LO" Strzegom - 6.565,00 zł

Półkolonia dla młodzieży odbędzie się w dniach 22-26 stycznia br. W jej ramach stowarzyszenie zorganizuje: Mistrzostwa Strzegomia w Sudoku, zajęcia z programowania i szyfrowania, wyjazd do Opery Wrocławskiej, warsztaty dziennikarskie i zajęcia muzyczno-wokalne.

6) Koło Towarzystwa Przyjaciół Dzieci przy Zespole Szkół Specjalnych w Strzegomiu = 2.880,00 zł

Zajęcia (15-19 stycznia br.) będą przeznaczone dla 16 uczniów (6-25 lat) z niepełnosprawnością intelektualną. W ramach zadania zorganizowane zostaną zajęcia: profilaktyczne, artystyczne, sportowo-rekreacyjne, zajęcia z gospodarstwa domowego i wycieczki oraz wyjścia (m. in. kino SCK w Strzegomiu, kręgielnia w Świebodzicach, basen w Żarowie i zagroda edukacyjna w Mościsku).

7) Stowarzyszenie Przyjaciół Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 im. Kornela Makuszyńskiego w Strzegomiu "Przyjaciele czwórki" - 12.000,00 zł

Wypoczynek zimowy w formie półkolonii będzie odbywał się w dniach 22-26 stycznia br. Weźmie w nim udział 90 dzieci z całej gminy Strzegom. Uczniowie będą uczestniczyć w zajęciach profilaktycznych oraz zajęciach sportowych w sali gimnastycznej i na lodowisku.
W ofercie są wyjazdy do Sudeckiej Zagrody Edukacyjnej w Dobkowie, do Zamku Książ (zajęcia edukacyjne) i kina Cinema 3D w Świdnicy. Uczestnicy wezmą udział również w warsztatach decoupage.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group