Czwartek, 4 czerwca
Imieniny: Franciszka, Karola
Czytających: 541
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kasprowiczanie obchodzą Rok Janusza Korczaka

Wiadomości: Świdnica
Czwartek, 21 czerwca 2012, 0:05
Aktualizacja: Czwartek, 21 czerwca 2012, 12:23
Autor: red.
Fot. użyczone
W ciekawy sposób uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kasprowicza wpisali się w ogólnopolskie obchody Roku Janusza Korczaka. Grupa uczniów z klas pierwszych pod opieką polonistek Anity Kaźmierowicz–Gutowskiej i Aliny Szeptyckiej przygotowała spektakl pt. „Jędrek Jeżyk” na podstawie tekstu M. Barańskiej.

To opowieść o chłopcu, który - pokryty kolcami - różni się od innych i przez to nie może się z nikim zaprzyjaźnić. Wyrusza w drogę i spotyka ciekawskie żaby, wyniosłą trawę i dziarskie osty, jednak nikt go nie akceptuje takim, jakim jest. Dopiero spotkanie z małą wróżką odmieni jego życie... Przesłanie historii Jędrka Jeżyka bliskie jest myśli Janusza Korczaka o szacunku, przyjaźni i akceptacji.

Spektakl został bardzo dobrze przyjęty przez przesympatyczną publiczność - ponad dwieście dzieci z przedszkola „Promyk”, „Słoneczko” oraz ze świdnickich szkół nr 4 i nr 8. To już drugi spektakl skierowany do najmłodszych (w zeszłym roku szkolnym była to „Opowieść o praprasłoniu”) odegrany przez utalentowanych, a przede wszystkim chętnych do pracy uczniów Kasprowicza. Gratulujemy młodym aktorom i życzymy powodzenia w przyszłych przedsięwzięciach!

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group