Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 953
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: KAWKA rusza w Świdnicy

Czwartek, 18 lutego 2016, 7:15
Aktualizacja: Piątek, 19 lutego 2016, 7:56
Autor: opr.red.
Świdnica: KAWKA rusza w Świdnicy
Fot. użyczone
Miasto podpisało z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej umowę dotacji i pożyczki na realizację programu KAWKA cz. II.

Przy ul. Łącznej i Siennej trwają już prace nad budową magistrali ciepłowniczej, która ma doprowadzać ciepło aż do Śródmieścia. Pierwsze przyłączenia będą wykonane już w tym roku. Program przyczyni się do poprawy jakości powietrza w naszym mieście i ograniczenia szkodliwych, rakotwórczych substancji pochodzących z palenisk opalanych paliwem stałym.

Już niebawem na stronie Urzędu pojawią się druki wniosków o udzielenie dotacji celowej wraz ze wzorem uchwały wspólnoty mieszkaniowej, która ubiegać się będzie o przyznanie środków na wymianę ogrzewania z paliwa stałego na ogrzewanie z sieci ciepłowniczej. Pierwszym krokiem wspólnot mieszkaniowych jest więc podjęcie uchwały według przygotowanego przez miasto szablonu i złożenie jej wraz z wnioskiem. Natomiast właściciele lokali użytkowych powinni wypełnić wniosek o pomoc de minimis z odpowiednim oświadczeniem, których wzory również będą do pobrania na stronie.

Opracowany przez miasto sposób realizacji przedsięwzięcia pozwala na zwolnienie dotacji z opodatkowania podatkiem dochodowym, zatem jedynym kosztem jaki poniesie właściciel lokalu będzie symboliczne 100 zł oraz dodatkowe 100 zł od wspólnoty mieszkaniowej za wykonane prace w części wspólnej budynku.

Właściciele nieruchomości, którzy dotąd nie zdecydowali się na wzięcie udziału w programie, cały czas mają szansę otrzymać środki finansowe na wymianę ogrzewania poprzez złożenie wniosków w określonym terminie.

Więcej informacji na stronie http://um.swidnica.pl/pages/mieszkancy/czysta-swidnica/program-kawka.php, w siedzibie Urzędu Miejskiego w Świdnicy w pokoju 313 oraz pod nr tel. 74 856 28 80.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group