Wtorek, 4 sierpnia
Imieniny: Dominika, Jana
Czytających: 518
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kilka pytań do Janusza Korwina–Mikkego

Wiadomości: Świdnica
Piątek, 29 czerwca 2012, 8:55
Aktualizacja: Środa, 10 kwietnia 2013, 13:19
Autor: PAW
Fot. PAW
Przy okazji wizyty Janusza Korwina –Mikkego w Świdnicy, zadaliśmy politykowi Kongresu Nowej Prawicy kilka pytań dotyczących sytuacji bieżącej w kraju.

- Jak odbiera Pan ciągłe tarcia na linii Platforma Obywatelska-Prawo i Sprawiedliwość?

Janusz Korwin-Mikke: Między tymi partiami nie ma żadnej różnicy. One mają bardzo podobne programy. Przez ostatnie lata PO, która jawi się jako partia liberałów, nic nie zliberalizowała. Obie partie idą ręka w rękę. PO wygrało wybory, bo obiecało, że Polska dostanie 300 miliardów wsparcia z Unii Europejskiej. Tymczasem odbywa się to na takiej zasadzie: dostaniecie te 300 miliardów, ale najpierw dajcie 8 miliardów na ratowanie Grecji, a później 12 miliardów na ratowanie Hiszpanii, itd.

- Ruch Palikota jawi się jako alternatywa dla tych ugrupowań.

Janusz Korwin-Mikke: Ruch Palikota to słaba alternatywa, bo też zależy im, by dojść do władzy i rządzić Polakami. Są za legalizacją marihuany, a nam chodzi o to, by znieść wszelkie zakazy, by każdy mógł zażywać to, co chce. Dlaczego na przykład nie można iść do apteki i kupić sobie arszeniku, tak jak to było kiedyś dozwolone?

- Co myśli Pan o śmierci generała Petelickiego?

Janusz Korwin-Mikke: Nie wierzę w samobójczą śmierć Sławomira Petelickiego. Mamy w Polsce w ostatnich latach wiele przykładów tajemniczych samobójstw. Petelicki był człowiekiem z klasą i nie wierzę, że popełniłby samobójstwo w garażu. Mówienie o jego problemach zdrowotnych czy też problemach finansowych też jest niestosowne i nieprawdziwe.

- Jak ocenia Pan ustalanie przyczyn katastrofy w Smoleńsku?

Janusz Korwin-Mikke: Według danych, jakie posiadamy, należy stwierdzić, że była to chyba jednak katastrofa lotnicza., a nie zamach. Na pewno nie możemy podejrzewać o to Rosjan, którzy nie mieli w tym żadnego celu. Czy ktoś mógłby chcieć doprowadzić do katastrofy? Nie mamy żadnych śladów, które wskazywałyby na taką tezę.

- Jak zachęciłby Pan do głosowania na Nową Prawicę?

Janusz Korwin-Mikke: Nasz program to program wolności i normalności. Chcemy ograniczyć biurokrację do minimum, bo ludzie w wielu sytuacjach potrafią wykonywać wiele rzeczy lepiej niż to robi państwo. Mamy poparcie młodzieży, która czerpie informacje z internetu, a nie z reżimowych telewizji.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group