Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 931
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Klasy taneczne w SP 315

Czwartek, 3 października 2013, 12:49
Aktualizacja: 12:50
Autor: red.
Świdnica: Klasy taneczne w SP 315
Fot. użyczone
Dzięki zaangażowaniu wielu osób ze Szkoły Podstawowej nr 315 w Świdnicy i Młodzieżowego Domu Kultury od 1 września działają klasy taneczne. Uczniowie klasy pierwszej i czwartej już tańczą. W czasie zajęć lekcyjnych, bez konieczności dowożenia, bez dodatkowych kosztów młodzi ludzie rozwijają taneczne pasje.

Pod okiem wykwalifikowanej kadry uczniowie poznają tańce ludowe i popularne, nie tylko polskie, ale też innych narodów. Zajęcia wplecione są w tygodniowy plan zajęć i odbywają się 3 razy w tygodniu.

Program klas tanecznych to innowacja pedagogiczna, którą musiało ocenić Dolnośląskie Kuratorium Oświaty we Wrocławiu. I oceniło bardzo wysoko! Wszyscy nie kryją zadowolenia, bo przecież w ten sposób dzieciaki lepiej się rozwijają – są sprawniejsze, ich organizmy dotlenione, a zdrowa postawa staje się nawykiem. Nie bez znaczenia jest też fakt, że taniec i muzyka łagodzą obyczaje, a przyjaźnie zawarte na parkiecie trwają całe lata. Dzięki zajęciom ruchowym czas spędzony w szkole jest nie tylko wykorzystany bardziej efektywnie, jest również milszy i przyjemny.

Młodzi artyści z pewnością będą mieli wiele okazji, by pochwalić się swoimi nowymi umiejętnościami na uroczystościach szkolnych i miejskich. I z pewnością z tych okazji skorzystają…

(SP 315)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group