Sobota, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 1133
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: Klub działa

Wtorek, 6 października 2020, 11:41
Autor: red
Gmina Świdnica: Klub działa
Fot. Gmina Świdnica
1 października na całym świecie obchodzony był Dzień Osób Starszych. Gmina Świdnica z tej okazji zorganizowała I Gminną Senioriadę pod honorowym patronatem wójta gminy Świdnica Teresy Mazurek, we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury Sportu i Rekreacji (GOKSiR), Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej (GOPS), sołectwem Lubachów, Szkolnym Schroniskiem Młodzieżowym w Lubachowie i Gminnym Kołem PTTK Teraz Sudety.

Były to wyjątkowe obchody, czas przepełniony licznymi atrakcjami, wśród których między innymi koncert zespołu UNIVERSE, wspólne grzybobranie, gotowanie z gwiazdą TVN Andrzejem Polanem, a także wycieczka i zwiedzanie czeskiego miasta Liberec.

Warto jednak podkreślić, że gmina Świdnica dba o swoich najstarszych mieszkańców nie tylko w dniu ich święta, tym bardziej biorąc pod uwagę fakt, że osoby starsze na terenie gminy stanowią niemałą grupę. Od wielu lat zrzeszają się w kołach gospodyń wiejskich czy klubach seniora, aby wspólnie spędzać czas jesieni życia, korzystać, bawić się i stawiać czoła nowym wyzwaniom.

Seniorzy nie kryją wdzięczności, za możliwości jakie dają władze gminy Świdnica. Przykładem takich działań jest Klub ABC Seniora, powstały w lipcu 2019 roku. Klub stał się miejscem bezpłatnych spotkań i integracji.

Nie szukając daleko – na przełomie ostatnich miesięcy członkowie Klubu ABC Seniora w Bystrzycy Dolnej, wzięli udział w mocno angażujących wyobraźnię zajęciach artystycznych, podczas których przelewali swoje emocje na papier, malując intrygujące obrazy.

Nasi seniorzy uwielbiają także spędzać czas w aktywny sposób, o czym świadczyć może chociażby zainteresowanie projektem naukowym, którego celem jest zebranie danych na temat uwarunkowań aktywności fizycznej i zachowań siedzących wśród starszych dorosłych. Projekt ten prowadzony jest przez Ewę Kuliś z Uniwersytetu SWPS. Od września w Centrum Sportowo-Rekreacyjnym w Witoszowie seniorzy ponownie korzystają z bezpłatnych zajęć w ramach aqua aerobiku.

Poza aktywnością artystyczną i fizyczną, seniorzy pielęgnują także polskie tradycje kulinarne, biorąc udział na przykład w warsztatach pieczenia chleba, gdzie zdobywają wiedzę na temat ekologicznego jedzenia, rodzajów mąk i zakwasów czy dodatków do wypieków.

To tylko część działań i zajęć w jakich biorą udział osoby starsze z gminy Świdnica. Nie brakuje im chęci poznawania świata, a energii pozazdrościć im mogą o wiele młodsi.

Uczestnicy Klubu ABC Seniora w Bystrzycy Dolnej spotykają się dwa razy w tygodniu: we wtorki i środy, w godz. 14.00-19.00. Zajęcia są bezpłatne. Szczegółowych informacji dotyczących funkcjonowania Klubu udzielają pracownicy GOPS pod nr tel. 748521226 wew. 110,112. Serdecznie zapraszamy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group