Środa, 24 lipca
Imieniny: Kingi, Krystyny
Czytających: 657
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica/Wrocław: Kolej do Wrocławia – jest pierwszy prawdziwy krok

Piątek, 22 kwietnia 2011, 8:01
Aktualizacja: 14:49
Autor: KO
Świdnica/Wrocław: Kolej do Wrocławia – jest pierwszy prawdziwy krok
Remont dworca trwa, czas na remont torów.
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Dolnośląska Służba Dróg i Kolei ogłosiła właśnie przetarg na wykonanie studium wykonalności dla rewitalizacji linii kolejowej nr 285 Wrocław–Świdnica i 771 Świdnica Przedmieście–Świdnica Miasto. To pierwszy poważny krok ku temu, aby na tory pomiędzy naszym miastem a stolicą województwa wróciły pojazdy szynowe.

Ten, kto wygra przetarg, będzie miał czas na wykonanie studium do końca listopada. W tym czasie będzie miał przygotować opracowanie dotyczące 57 kilometrów linii Świdnica-Wrocław i 2 kilometrów w Świdnicy. Do przeanalizowania jest tu sporo czynników: społeczno-gospodarczych, technicznych, finansowych, ekonomicznych, a do tego analiza wrażliwości, analiza środowiskowa i porównanie rozpatrywanych wariantów rewitalizacji linii z połączeniem alternatywnym.

W tym roku na przywrócenie linii kolejowej Świdnica–Wrocław ma zostać wydany z budżetu województwa pierwszy milion złotych. Pieniądze te pójdą właśnie na wykonanie studium wykonalności, a także na przygotowanie programu funkcjonalno-użytkowego linii. Wartość całej inwestycji to prawie 89 mln zł.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group