Sobota, 29 stycznia
Imieniny: Józefa, Franciszka, Zdzisława
Czytających: 530
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Koleje Dolnośląskie wprowadzają korekty do rozkładu jazdy

Sobota, 15 października 2016, 15:42
Autor: red
REGION: Koleje Dolnośląskie wprowadzają korekty do rozkładu jazdy
Fot. red
W niedzielę, 16 października 2016 r. wchodzi w życie korekta rozkładu jazdy, związana z kolejnymi robotami zaplanowanymi przez zarządców infrastruktury.

W związku z tym na poszczególnych liniach czekają nas zmiany. My informujemy o tych, które zainteresują mieszkańców Świdnicy i okolic.:

D5 Legnica - Świdnica - Dzierżoniów - Kłodzko - Kudowa-Zdrój

W dniach 18-19 października modernizowana będzie stacja Mościsko Dzierżoniowskie (wymiana urządzeń sterowania ruchem kolejowym). W związku z tym na odcinku Świdnica Miasto - Mościsko Dzierżoniowskie kursować będą autobusy komunikacji zastępczej, a ze stacji znikną charakterystyczne, mechaniczne semafory ramienne.

D6 Wrocław - Wałbrzych - Jelenia Góra - Szklarska Poręba

Kontynuowana będzie modernizacja linii - między innymi rozpoczną się prace przy prze-budowie peronu III w Jaworzynie Śląskiej, kontynuowana będzie przebudowa stacji w Je-leniej Górze. Ograniczenia przepustowości (na 39 km trasy występować będą zamknięcia jednego z torów, w tym na najbardziej obciążonym odcinku od Wrocławia do Kątów) spowodują szereg przesunięć godzin odjazdów. Pasażerów prosimy o wyrozumiałość i zwracanie bacznej uwagi na terminy kursowania poszczególnych wariantów pociągów.

D10 Wrocław - Legnica - Zgorzelec - Drezno

Wystąpią jedynie bardzo drobne (do 5 minut) korekty godzin odjazdów, wynikające ze zmian warunków ruchu na węźle wrocławskim. Jedynie poranny pociąg z Drezna przyjedzie do Wrocławia 10 minut później.

D15 Wałbrzych - Kłodzko - Kudowa-Zdrój

Ze względu na przebudowę linii kolejowej z Wrocławia do Jeleniej Góry przez Wałbrzych (linia D6), na linii wystąpi szereg zmian wtórnych, wynikających ze skomunikowań.

D16 Wrocław - Świdnica - Dzierżoniów

Ze względu na prace torowe między Wrocławiem a Jaworzyną Śląską oraz zamknięcie peronu III w Jaworzynie Śląskiej na czas przebudowy, wystąpi szereg komplikacji w pro-wadzeniu ruchu pociągów. Zmianom ulegną godziny odjazdów, nie będzie możliwe również utrzymanie wszystkich połączeń przesiadkowych. Dodatkowo, ze względu na modernizację stacji w Mościsku Dzierżoniowskim, w dniach 18-19 października pomiędzy Świdnicą a Dzierżoniowem ruch będzie prowadzony za pomocą autobusowej komunikacji zastępczej.

D99 Wrocław - Berlin

Do 23 października pociągi kursują trasą okrężną przez Goerlitz. Następnie, po zakończeniu prac torowych pod Lesznem Górnym, wracają na stałą trasę przez Żagań i Żary.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group