Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 1027
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Kolejne 3 miliony dla Świebodzic

Wtorek, 4 kwietnia 2017, 9:26
Autor: red
Świebodzice: Kolejne 3 miliony dla Świebodzic
Fot. UM Świebodzice
W siedzibie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie burmistrz Świebodzic Bogdan Kożuchowicz podpisał umowę na realizację projektu odnowy trenów zielonych w mieście. Gmina otrzymała na to wysoką dotację w wysokości ponad 3 mln zł.

„Rozwój funkcji zdrowotnych i rekreacyjnych w Gminie Świebodzice poprzez tworzenie i odnowienie terenów zielonych w celu poprawy jakości życia mieszkańców” – tak brzmi nazwa tego nowatorskiego projektu, obejmującego 19 hektarów terenu. Jest to 12 wytyczonych, na nowo zaprojektowanych obszarów, w tym przywrócenie do właściwej funkcji i rewitalizacja stawu Warszawianka, budowę Parku Sportowego na Osiedlu Piastowskim, odnowienie i zagospodarowanie skwerów przy ul. Świdnickiej i Wiejskiej, a także dawnego cmentarza na ul. Jeleniogórskiej. Przybędzie w naszym mieście wiele nowych, zielonych miejsc, w których będzie można wypoczywać i miło spędzić czas.

Przypomnijmy, że świebodzicki projekt został doceniony jako jedyny, zgłoszony z Dolnego Śląska. Dofinansowanie dostało tylko 7 projektów w kraju. Umowę w imieniu Gminy Świebodzice podpisali: Burmistrz Bogdan Kożuchowicz oraz Luiza Gass-Sokolska, Skarbnik Miasta.

W podpisaniu aktu z estrony NFOŚiGW uczestniczył Jarosław Roliński Dyrektor Departamentu Ochrony Ziemi oraz Joanna Gorbaszewicz, główny specjalista tego departamentu.

Pierwsze przetargi na realizację projektu ruszą już pod koniec kwietnia. W tym roku planowana jest rewitalizacja następujących terenów:

Skwer, ul. Świdnicka

Park Miejski

Trasa spacerowa, ul. Wiejska, wzdłuż rzeki Pełcznicy

Skwer przy. ul. Wiejskiej, naprzeciwko Śnieżki

Park Historyczny, ul. Łączna

Boisko Sportowe, Ciernie

To już prawdziwa lawina dotacji dla Gminy Świebodzice. W sumie samorząd otrzymał wparcie na 4 duże wnioski. 3 z nich zostały złożone do Instytucji Pośredniczącej Aglomeracji Wałbrzyskiej i dotyczą: termomodernizacji, wdrażania tzw. niskiej emisji oraz ITC – budowy nowej platformy e-usług w gminie. Dotacja na tereny zielone została przyznana w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Łączna wartość tych czterech projektów to ponad 16 mln zł, wysokości dotacji dla Gminy Świebodzice – to ponad 12 mln zł.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group