Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 1019
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Kolejny etap prac na ulicy Wałbrzyskiej w Świdnicy

Sobota, 1 września 2018, 13:45
Autor: red
W środę, 5 września w godzinach porannych nastąpi zmiana organizacji ruchu drogowego w związku z przebudową ulicy Wałbrzyskiej.

Rozpocznie się drugi etap prac i zamknięty zostanie odcinek drogi od ul. Lelewela do ul. Traugutta.

Główne trasy objazdowe pozostają niezmienione w stosunku do tych funkcjonujących w etapie pierwszym, czyli trasy objazdowe dla:

* pojazdów jadących od centrum miasta w stronę ul. Wałbrzyskiej (lub do Wałbrzycha drogą nr 379) główny objazd poprowadzono al. Niepodległości, ulicami: Sprzymierzeńców, Polną Drogą, do ronda Ireny Sendlerowej lub alternatywnie przez ulice: Żeromskiego, Komunardów,  Sikorskiego do drogi krajowej nr 35.  Ruch lokalny będzie mógł również korzystać z objazdów uzupełniających ulicami od Sprzymierzeńców  przez ulicę Traugutta  oraz od ul. Komunardów poprzez ulice: Spacerową, Małą i Kolejową,

*pojazdów wjeżdżających do miasta główna trasa objazdu poprowadzona została od ronda Ireny Sendlerowej ulicami: Polan Droga,
Sprzymierzeńców do al. Niepodległości. Dla ruchu lokalnego dodatkowo wyznaczono trasę objazdu od ul. Pionierów Ziemi Świdnickiej i dalej ul. Sprzymierzeńców.

Zmianie ulegnie oznakowanie w obrębie skrzyżowania al. Niepodległości z pl. Grunwaldzkim, gdzie zostanie przywrócony ruch na odcinku obecnie zamkniętym.  

W obszarze prac etapu pierwszego prowadzone będą jeszcze roboty brukarskie na chodnikach, a na koniec obu etapów wykonana zostanie warstwa ścieralna nawierzchni jezdni na całości zadania. Wtedy wykonane zostanie również docelowe oznakowanie. 

Przypomnijmy, że inwestycja ta obejmuje wykonanie nowej kanalizacji deszczowej, poprawiona zostanie konstrukcja jezdni, powstaną również nowe chodniki oraz oświetlenie drogowe. Gestorzy sieci wykonają remont sieci wodociągowej oraz odcinek sieci gazowej. Wykonawcą zadania jest Świdnickie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Sp. z o.o.  Jego koszt to ponad 1 milion 720 tysięcy złotych. Zadanie współfinansowane jest w 50 % ze środków Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei oraz miasta. Prace potrwają do końca listopada tego roku.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group