Piątek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 611
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Grodziszcze: Kolejny organowy koncert

Wtorek, 26 września 2023, 11:29
Autor: red
Grodziszcze: Kolejny organowy koncert
Fot. organizatorzy
Laureat wielu konkursów organowych. Zwycięzca XVI Białostockiego Festiwalu Młodych Organistów w Białymstoku 2021, w ramach którego zdobył Grand Prix oraz nagrodę specjalną za wyjątkowe walory artystyczne wykonania utworu Ch.–M. Widora – Allegra z VI Symfonii organowej g–moll. Już w najbliższy piątek, 29 września o godz. 18:30 Dominik Kampinos – młody i utalentowany student w krakowskiej Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego wystąpi z koncertem organowym w kościele św. Anny w Grodziszczu. Wstęp wolny. Patronat nad tym wydarzeniem muzycznym objęła wójt gminy Świdnica Teresa Mazurek.

Dominik Kapinos urodził się w 2003 roku. Edukację muzyczną rozpoczął w wieku 12 lat w klasie puzonu. Naukę kontynuował w klasie organów. Jest absolwentem Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Mieczysława Karłowicza w Mielcu w klasie organów Agnieszki Kramarz i w klasie fortepianu Jana Lubienieckiego. Obecnie studiuje w krakowskiej Akademii Muzycznej.

W 2022 roku zdobył I miejsce w ramach XIV Ogólnopolskiego Konkursu Organowego w Krasnobrodzie oraz III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie organowym Centrum Edukacji Artystycznej we Wrocławiu. Zdobywca II nagrody na I Ogólnopolskim Konkursie Młodych Organistów w Sanoku i III nagrody na IX Ogólnopolskim Konkursie Organowym w Olsztynie. Ponadto zdobył wyróżnienie na XII Krakowskim Konkursie Młodych Organistów w Krakowie. W 2019 roku otrzymał także nagrodę za najlepsze wykonanie utworu Maxa Regera na XV Białostockim Festiwalu Młodych Organistów w Białymstoku.

Uczestniczył w kursach mistrzowskich prowadzonych m.in. przez Andrzeja Białko, Piotra Rojka, Radosława Marca, Michała Markuszewskiego i Marka Pilcha. W 2021 roku brał udział w „I Akademii Improwizacji Organowej” w Cieszynie, a w 2022 roku w XXV Międzynarodowym Kursie Interpretacji Muzycznej im. Barbary Halskiej. Występował w ramach Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Oleśnicy, Mieleckiego Festiwalu Muzycznego, Festiwalu Muzyki Pasyjnej i Paschalnej „Królu Niebios” w Luboniu oraz w ramach Dni Jakubowych w Sanktuarium św. Jakuba w Brzesku.

W 2022 roku otrzymał stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za osiągnięcia artystyczne. Otrzymał stypendium Dyrektora Centrum Edukacji Artystycznej dla najlepszych uczniów szkół muzycznych.

PROGRAM KONCERTU ORGANOWEGO
PIĄTEK, 29-09-2023 G. 18:30
KOŚCIÓŁ PARAFIALNY PW. ŚW. ANNY W GRODZISZCZU

Georg Muffat (1653-1704)
Apparatus Musico-Organisticus:
Toccata decima
Johann Sebastian Bach (1685-1750)
Fantasia Super: Komm, Heiliger Geist BWV 651
Komm, Gott Schöpfer, heiliger Geist BWV 667
Passacaglia BWV 582
Felix Mendelssohn-Bartholdy (1809-1847)
IV Sonata B-dur op. 65 nr 4:
I. Allegro con brio
II. Andante religioso
III. Allegretto
IV. Allegro maestoso e vivace

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group