Poniedziałek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 981
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Dobromierz: Kolejny sukces gminy Dobromierz

Sobota, 5 sierpnia 2017, 13:44
Aktualizacja: 16:49
Autor: red
Gmina Dobromierz: Kolejny sukces gminy Dobromierz
Fot. UG Dobromierz
Niedawno informowaliśmy o dofinansowaniu w kwocie ponad 5,5 mln zł, jakie gmina Dobromierz pozyskała na realizację zadania pn. "Budowa kanalizacji sanitarnej w Aglomeracji Gniewków, gmina Dobromierz – I Etap, budowa sieci kanalizacji sanitarnej w Czernicy, Gniewkowie i Dzierzkowie”, a już możemy pochwalić się kolejnym dużym sukcesem.

Wójt Jerzy Ulbin podpisał umowę z Instytucją Pośredniczącą Aglomeracji Wałbrzyskiej, zapewniająca dofinansowanie w wysokości blisko 900 tys. zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Gospodarka niskoemisyjna, 3.3. Efektywność energetyczna w budynkach użyteczności publicznej i sektorze mieszkaniowym, 3.3.4 Efektywność energetyczna w budynkach użyteczności publicznej i sektorze mieszkaniowym – konkursy dla beneficjentów realizujących przedsięwzięcia na terenie ZIT AW, na realizację zadania pn. ,,Termomodernizacja budynku Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Dobromierzu”.

Przedmiotem projektu jest poprawa efektywności energetycznej budynku użyteczności publicznej poprzez realizację działań związanych z termomodernizacją budynku Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Dobromierzu, modernizacją źródeł ciepła z zastosowaniem pompy ciepła oraz montażem paneli fotowoltaicznych.

W ramach inwestycji zrealizowane zostaną prace budowlane takie jak:

modernizacja co,

modernizacja oświetlenia,

wymiana drzwi zewnętrznych,

wymiana okien, modernizacja wentylacji,

ocieplenie ścian zewnętrznych,

ocieplenie stropu pod poddaszem nieogrzewanym,

ocieplenie podłogi na gruncie,

wymiana pokrycia dachowego.

Całkowita wartość projektu to ponad 1 260 mln zł.

Cieszę się, że działania jakie podejmujemy są skuteczne i z sukcesem pozyskujemy znaczną pomoc finansową ze środków europejskich. Dzięki temu możemy realizować duże i znaczące inwestycje, które nie tylko poprawiają infrastrukturę naszej gminy, ale również zwiększają komfort życia mieszkańców – komentuje wójt Jerzy Ulbin.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group