Czwartek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 944
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice/Strzegom: Komisariaty w Świebodzicach i Strzegomiu także otrzymały nowe radiowozy

Sobota, 31 grudnia 2016, 7:38
Autor: red
Świebodzice/Strzegom: Komisariaty w Świebodzicach i Strzegomiu także otrzymały nowe radiowozy
Fot. KPP Świdnica
Po komendzie w Świdnicy, także dwa komisariaty Policji naszego powiatu „wzbogaciły się” o nowe radiowozy.

W Świebodzicach odbyło się uroczyste przekazanie dwóch nowych radiowozów dla tamtejszego komisariatu. Do tej jednostki trafiły pojazdy m-ki opel combo oraz kia cee'd. Oba zostały zakupione ze środków finansowych Policji oraz w równej części z funduszy przekazanych przez Urząd Miejski w Świebodzicach.

Kluczyki do radiowozów uroczyście przekazali policjantom burmistrz Świebodzic Bogdan Kożuchowicz oraz radny i przewodniczący Komisji ds. bezpieczeństwa Jarosław Dąbrowski. Na spotkaniu obecny był także Komendant miejscowej Straży Miejskiej Łukasz Gil. Pojazdy, z życzeniami bezpieczeństwa na drodze, poświęcone zostały przez proboszcza Parafii pw.Św.Mikołaja w Świebodzicach – ks. Józefa Siemasza.

Następnie podobna uroczystość miała miejsce w Strzegomiu, gdzie tamtejszy komisariat także otrzymał nowy pojazd. Flota strzegomskich radiowozów wzbogaciła się o opla combo – analogiczny do tych, jakie trafiły wcześniej do Świdnicy i Świebodzic. Identycznie jak w tych jednostkach, także i w Strzegomiu miejscowy Urząd Miejski sfinansował połowę wartości tego pojazdu.

Na spotkaniu oprócz licznie przybyłych radnych Rady Miejskiej Strzegomia, obecny był także burmistrz tego miasta – Zbigniew Suchyta. Właśnie on oficjalnie przekazał kluczyki i dokumenty pojazdu funkcjonariuszom, życząc im bezproblemowej eksploatacji. W tej samej intencji radiowóz został także poświęcony przez proboszcza Parafii pw.Najświętszego Zbawiciela Świata i Matki Boskiej Szkaplerznej w Strzegomiu – ks. Marka Żmudę.

Na obu uroczystościach byli oczywiście także obecni komendanci świdnickiej jednostki – Komendant Powiatowy Policji w Świdnicy nadkom. Andrzej Dobies oraz jego Zastępca nadkom. Adam Jacek Pilch. W Świebodzicach nie zabrakło ponadto miejscowego komendanta – kom. Janusza Kozendry, natomiast w strzegomskim spotkaniu uczestniczyli obaj „szefowie” tamtejszej jednostki – podisnp. Piotr Galicki oraz podinsp. Sławomir Jankowski.

Wszyscy wymienieni przedstawiciele kierownictwa jednostek policji naszego powiatu także życzyli funkcjonariuszom efektywnego wykorzystywania nowych środków transportu, jak i dziękowali samorządom za wsparcie w zakupie radiowozów, niezbędnych dla skutecznego funkcjonowania naszej formacji.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group