Poniedziałek, 6 lutego
Imieniny: Doroty, Pawła
Czytających: 986
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Komputery z internetem – do nauki i do gier

Czwartek, 26 sierpnia 2010, 17:48
Aktualizacja: 18:39
Autor: KO
Świdnica: Komputery z internetem – do nauki i do gier
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Sto sześćdziesiąt siedem rodzin – te, które mają niewielki dochód i te, w których dorastają niepełnosprawne dzieci, otrzymuje od miasta komputery z szerokopasmowym dostępem do internetu na 8 lat.

Dziś kolejna grupa świdnickich dzieci otrzymała zestawy komputerowe. Komputery do rodzin trafiają etapami, od połowy sierpnia. Jeszcze przed pierwszym dniem szkoły trafią do każdego z wytypowanych świdnickich uczniów.

- Na pewno jest to narzędzie, które pomaga w nauce – mówił dziś prezydent Wojciech Murdzek. - Dzieciom życzę dobrej zabawy i edukacji, a rodzicom, by najczęściej jak się da, odrywali swoje pociechy od komputerów i zapraszali także do innych aktywności.

- My przez trzy lata będziemy się opiekować tymi komputerami – powiedział dostawca sprzętu – prezes wybranej w przetargu wrocławskiej firmy NetCom, Józef Stępień. -

Internet finansowany przez miasto zacznie działać w domach młodych świdniczan 1 października.

Sprzęt zakupiono i dostęp do internetu sfinansowano w ramach projektu „Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu – eInclusion w Gminie Miasto Świdnica” współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

- Projekt potrwa przez osiem lat – mówi Stefan Augustyn, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Świdnicy. - A przez pierwsze trzy lata jego wartość wyniesie 1,3 mln zł, z czego 1,1 mln zł będzie pochodziło z funduszy unijnych. Miasto ze swojego budżetu dołoży niespełna 200 tys. zł. Przez kolejne pięć lat – do końca 2017 r. – utrzymanie sprzętu i dostęp do internetu miasto sfinansuje z własnego budżetu przekazując ok. 700 tys. zł.

Pierwszą umowę dziś podpisała z prezydentem Agata Herba, mama czternastoletniej Patrycji. Nie obyło się bez drobnych problemów. Dopiero trzeci długopis zadziałał, więc za trzecim razem Wojciechowi Murdzkowi udało się złożyć parafkę. - To chyba znak, aby zacząć korzystać z podpisu cyfrowego – zażartował prezydent.

Patrycja Herba mówi, że będzie komputer wykorzystywała głównie do nauki. - Chyba najwięcej będzie szukać informacji w internecie – mówi mama dziewczynki. - Do tej pory, jak musiała czegoś poszukać, to biegała do kafejki internetowej.

Dziesięcioletni Dawid Tetkowski z kolei otwarcie przyznaje, że na nowym sprzęcie będzie grał. - Ale uczyć też się będę – zapewnia chłopiec.

Ośmioletnia Ola Brzozowska na spotkanie z prezydentem przyjechała na rowerku. Czy rowerem zawiezie sprzęt do domu? - Nie, za duży – uśmiecha się dziewczynka. I zapowiada, że za pomocą komputera będzie się uczyć angielskiego.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group