Sobota, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 1129
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: "Komunalnik" na straży

Wtorek, 15 czerwca 2021, 7:56
Autor: red
Strzegom: "Komunalnik" na straży
Fot. UM Strzegom
Dwumetrowy "Komunalnik" zawitał do Strzegomia. To niestandardowa akcja ENERIS Surowce i Urzędu Miejskiego w Strzegomiu, której celem jest zwrócenie uwagi na dbanie o czystość altan śmietnikowych. Jest to drugi z zaplanowanych na ten rok projektów, zaraz po pojemnikach na zużyte baterie i akumulatory, którego zadaniem jest wdrażanie dobrych eko–nawyków u naszych mieszkańców.

Strażnik altan śmietnikowych

Strzegom jest jedną z najlepiej wyposażonych w altany śmietnikowe gmin w Polsce. Duży nacisk stawiany na edukację ekologiczną i gospodarkę odpadami powodujący zwiększenie świadomości mieszkańców oraz wszelkiego rodzaju akcje ekologiczne sprawiają, że śmiało możemy przedstawiać go jako wzór do naśladowania. Tym razem miasto zyskało nowego mieszkańca! Niemalże dwumetrowy strażnik stanął w czwartek (10.06) przed jedną ze strzegomskich altan śmietnikowych. Misją eko-strażnika jest nawoływanie i zachęcenie mieszkańców do utrzymywania w nich porządku.

- Widok śmieci na ulicach, skwerach, czy parkach każdego z nas razi w oczy. Wiadomo, iż chcemy, aby nasza okolica i nasze miasto było zadbane i czyste, dlatego gospodarka odpadami jest tematem, którego nie możemy lekceważyć. O ile sama segregacja odpadów idzie mieszkańcom coraz lepiej, to niestety wygląd i czystość naszych altan śmietnikowych bądź ich okolic bardzo często bywa jeszcze niemałym wyzwaniem. "Komunalnik", to nowy pomysł na zwiększenie świadomości mieszkańców. Kim jest i jakie ma zadanie nasz eko-strażnik? Odpowiedź znajdziemy na trzymanej przez niego tablicy. Liczymy, że dzięki tej akcji edukacyjnej zaciekawimy mieszkańców, skłonimy do zadumy i jednocześnie poruszymy sumienia osób mających problemy z utrzymywaniem czystości naszej wspólnej przestrzeni- podkreśla Wiesław Witkowski, zastępca burmistrza Strzegomia.

Kłopotliwe altany

Problemów dotyczących altan śmietnikowych jest sporo. Począwszy od utrudnionego dojazdu do nich, przez ulokowanie w zbyt wąskiej uliczce, w której ledwo mieści się śmieciarka bądź zastawieniem przez inne samochody. Kolejne to za mała ilość miejsca w środku na pojemniki, czy też wspomniany wyżej problem z ich czystością. Jak mówi tablica eko-strażnika - "Czysta altana, to nasza wspólna sprawa. Dbajmy razem o porządek.". Tak też jest, bowiem odpowiedzialność ponosi każdy z nas, zarówno mieszkańcy, administratorzy, jak i pracownicy firm odbierających odpady.

- Już niebawem w Polsce powstanie pierwsza norma altankowa, która ma za zadanie ułatwić pracę nie tylko nam - komunalnikom, ale też sprawić, aby miejsca te wyglądały bardziej estetycznie. Strzegom to jedna z gmin świecących przykładem pod kątem zabudowy altankowej. Jednak musimy pamiętać, że sama infrastruktura nie wystarczy, jeśli wspólnie nie zadbamy o jej jakość i czystość. Mamy nadzieję, że nowy mieszkaniec miasta usilnie będzie o tym przypominał i mobilizował do odpowiedniego działania. - podsumowuje Andrzej Filipowicz, dyrektor operacyjny w ENERIS Surowce we Wrocławiu.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group