Sobota, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 881
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Krzyżowa: Koncertowy tydzień w Krzyżowej

Poniedziałek, 14 lipca 2014, 18:34
Aktualizacja: 20:35
Autor: red.
Krzyżowa: Koncertowy tydzień w Krzyżowej
Fot. użyczone
Od 10 do 18 sierpnia Krzyżowa będzie prawdziwą dolnośląską stolicą gitary. Stanie się to nie tylko za sprawą warsztatów w ramach Letniego Kursu Gitary, ale także znakomitych koncertów, na które mogą przybyć wszyscy miłośnicy gitarowych brzmień.

Tegoroczne koncerty w Krzyżowej są bardzo zróżnicowane. W programie zaplanowanych występów pojawi się zarówno klasyczny recital, koncert improwizowany oraz brazylijska fiesta.

Koncertowe spotkania w Międzynarodowym Domu Spotkań Młodzieży w Krzyżowej zainauguruje 11 sierpnia Koncert laureatów międzynarodowych konkursów gitarowych. Na scenie Letniego Kursu Gitary zagrają wtedy młodzi i niezwykle obiecujący muzycy z Dolnego Śląska - Karolina Drozd, Adam Ciećko i Antoni Tomaszewski. Dzień później wystąpi austriacki gitarzysta, Florian Palier. Koncerty Austriaka, powszechnie kojarzonego z muzyką klasyczną, w rzeczywistości przeplatane są najróżniejszymi stylistykami. Palier nie obawia się eksperymentów i bywa, że w jednym muzycznym motywie łączy aranżacje Johna Lennona i Arnolda Schönberga.

W Krzyżowej nie zabraknie też koncertów zespołowych. Amatorzy muzyki południowoamerykańskiej powinni przygotować się na prawdziwą muzyczną fiestę. Będzie nią koncert Guitarra días festivos brazylijskiego gitarzysty Leonarda Vilheny i polskiego perkusisty Mikołaja Wieleckiego. W trakcie występu artyści sięgną też po tradycyjne instrumenty brazylijskie, na których zagrają wraz z przyjaciółmi, podzielającymi ich zamiłowanie do muzyki latynoskiej. Natomiast na zakończenie warsztatów w Krzyżowej odbędzie się Koncert Finałowy, podczas którego na scenie spotkają się wykładowcy i uczestnicy warsztatów. To, co się wtedy wydarzy, będzie prawdziwą sumą muzycznych wrażeń z całego Kursu.

W tym roku jeden z zaplanowanych koncertów przeniesie się też do Wrocławia. Będzie nim wspólny występ gitarzysty jazzowego Marcina Olaka i mistrza polskiego fingerstyle’u Piorta Resteckiego. Co powstanie z takiego połączenia? Dowiemy się w piątek 15 sierpnia we wrocławskim klubie Stary Klasztor. Jednego możemy być jednak pewni – ich występ będzie obfitował w swobodne improwizacje, nieoczekiwane zmiany nastrojów i zaskakujące aranżacje znanych muzycznych motywów.

Wszystkie koncerty w ramach Letniego Kursu Gitary w Krzyżowej są otwarte dla publiczności spoza warsztatów i cieszą się dużym zainteresowaniem turystów oraz lokalnych mieszkańców. Dlatego już teraz warto zastanowić się nad kupnem biletu na interesujące nas wydarzenie.

HARMONOGRAM KONCERTÓW

11 sierpnia, godz. 20:00, MDSM Krzyżowa
Koncert laureatów międzynarodowych konkursów gitarowych
Karolina Drozd, Adam Ciećko, Antoni Tomaszewski (Polska)

12 sierpnia, godz. 20:00, MDSM Krzyżowa
Bogactwo gitarowych inspiracji
Florian Palier (Austria)

15 sierpnia, godz.19:00, Stary Klasztor Wrocław
Jazzowy fingerstyle
Marcin Olak & Piotr Restecki (Polska)

16 sierpnia, godz. 20:00, MDSM Krzyżowa
Guitarra días festivos
Leonardo Vilhena i Mikołaj Wielecki (Brazylia, Polska)

17 sierpnia, godz. 20:00, MDSM Krzyżowa
Koncert Finałowy Letniego Kursu Gitary 2014 (Hiszpania, Polska)
Z udziałem wykładowców, uczestników i tancerek flamenco

Bilety: 25 zł - normalny, 20 zł – ulgowy (studenci, uczniowie, emeryci), karnet na wszystkie 6 koncertów – 65 zł (bez względu na wiek). Bilety można nabyć w online na: www.tbox24.pl oraz przed koncertami.
Więcej na: www.gitara.krzyzowa.pl

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group