Środa, 12 czerwca
Imieniny: Jana, Leona
Czytających: 1123
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Konferencja o turystyce

Środa, 7 kwietnia 2021, 11:45
Autor: red
Świdnica: Konferencja o turystyce
Fot. UM Świdnica
Ruszają zapisy na konferencję „Turystyka dziedzictwa i smaku”.

21 i 22 kwietnia zapraszamy na bezpłatną konferencję „Turystka dziedzictwa i smaku”. Odbędzie się ona w formule online, w ramach projektu „Turystyka - wspólna sprawa”.

O smakach można mówić długo i nieskończenie, szczególnie w gronie osób, które mają świadomość, że biesiada przy stole, na którym królują regionalne i lokalne potrawy i napitki, dla turystyki jest niezwykle ważna. Bo prawdziwy turysta, w szczególności ten kulturowy, uwielbia poznawać dane miejsce także poprzez smak. I to smak niepowtarzalny, który turysta powinien zapamiętać na zawsze - po to, by mógł w dane miejsce wracać lub rekomendować je innym. Dlatego tematem kolejnej konferencji w Świdnicy będzie „Turystyka dziedzictwa i smaku”.

Dowiemy się, jak smakuje polsko-czeskie pogranicze. Sprawdzimy, czy są to smaki bigosu, knedli bułczanych, pstrąga z górskiej rzeki, sera smażonego, zupy czosnkowej, czekolady studenckiej, michałków, ruskich (ale tak naprawdę) polskich pierogów, czy może spaghetti i burgera? Poznamy także dziedzictwo polsko-czeskiego pogranicza związane z jego materialną i niematerialną kulturą. Dowiemy się, jak je wydobywać i przekształcać w wartościowe, zapewniające odpowiednie doświadczenia turystom, produkty turystyczne. W czasie konferencji odbędą się prelekcje, wykłady, panele dyskusyjne oraz warsztaty tematyczne.

Projekt „Turystyka wspólna sprawa” odpowiada na potrzebę debaty nad rozwojem turystycznym polsko-czeskiego pogranicza oraz zwiększenia intensywności współpracy w tym zakresie. Podejmuje próbę integracji instytucji i społeczności działających na rzecz turystyki, stworzenia platformy współpracy i stałego porozumienia, bez której zrównoważony rozwój tej dziedziny gospodarki jest bardzo trudny. Potrzeby te zostaną zaspokojone. m.in. poprzez cykl transgranicznych spotkań, konferencji, paneli dyskusyjnych, warsztatów, szkoleń oraz organizację Kongresu Turystyki Polsko-Czeskiej.

Zapisy na stronie projektu www.turystykawspolnasprawa.pl

Konferencja „Turystyka dziedzictwa i smaku” jest realizowana w ramach projektu „Turystka - wspólna sprawa” dofinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Programu Współpracy Transgranicznej 2014-2020 Interreg V-A Republika Czeska -Polska.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group