Niedziela, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 944
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Koniec Straży Miejskiej w Strzegomiu

Sobota, 15 grudnia 2012, 16:26
Aktualizacja: 16:27
Autor: UM Strzegom
Strzegom: Koniec Straży Miejskiej w Strzegomiu
Fot. UM Strzegom
Taką decyzję podjęli na nadzwyczajnej sesji radni Rady Miejskiej w Strzegomiu w dn. 12.12. 2012 r. W głosowaniu jawnym 10 radnych było "za", 8 –"przeciw" i 2 się wstrzymało. Ze względu na zapisy ustawowe w głosowaniu nie brał udziału Ryszard Nabiałek, będący radnym i funkcjonariuszem Straży Miejskiej Gminy Strzegom.

Głosowanie poprzedziła dyskusja na temat pozytywów i negatywów funkcjonowania straży miejskiej. Na prośbę Związku Emerytów i Rencistów przewodniczący Rady Miejskiej w Strzegomiu Tadeusz Wasyliszyn udzielił głosu pani prezes Eugenii Zasińskiej, która wypowiedziała się w obronie Straży Miejskiej Gminy Strzegom, szczególnie akcentując zapewnienie poczucia bezpieczeństwa osób starszych.

Głos zabrała również z-ca przewodniczącego Rady Miejskiej, Maria Michalec, która podkreśliła, że decyzję o likwidacji Straży Miejskiej Gminy Strzegom podejmuje się w przeddzień XX- lecia jej istnienia ( 1.01.2013 r.) Nie wypowiadając się "za" lub "przeciw" przedstawiła fakty uzasadniające potrzebę funkcjonowania straży miejskiej.

Tomasz Marczak zwrócił uwagę na złe wewnętrzne relacje interpersonalne w straży, ogromną absencję niektórych funkcjonariuszy i małą skuteczność w karaniu wykroczeń mandatami. - Czy w takiej formie straż ma funkcjonować ? -zapytał.

Z dużą determinacją bronił potrzebę istnienia straży Ryszard Nabiałek, kwestionując wiarygodność wniosku. Mówca przytaczał także pozytywne opinie na temat straży, cytując m.in. wypowiedzi Komendanta Komisariatu Policji w Strzegomiu.

Obecny na sesji Marek Gałuszka po udzieleniu głosu przez przewodniczącego wystąpił z prośbą o wycofanie wcześniej złożonego wniosku. Treść prośby odczytał Ryszard Nabiałek. Jednak wg opinii radców prawnych nie było podstaw do wycofania wniosku, gdyż wnioskodawca nie posiadał stosownego upoważnienia.

Godną podziwu postawę stoickiego spokoju zachował po głosowaniu Komendant Straży Miejskiej Gminy Strzegom, Kazimierz Chajduga, który w wypowiedzi podsumowującej zaistniałą sytuację podkreślił dobrą pracę swojego zespołu, o czym świadczą dobre wyniki wszystkich kontroli i życzył obecnym " Wesołych Świąt", nie odnosząc się do wyników głosowania.- Byłem komendantem 12 lat. Dziękuję za współpracę. Odchodzę stąd jako osoba spełniona, w poczuciu dobrze wykonywanych obowiązków - dodał.

Do zaistniałej sytuacji odniósł się po sesji burmistrz Strzegomia Zbigniew Suchyta, który zapewnił kontynuację działań, zmierzających do zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańców gminy Strzegom.

- W obecnym kształcie Straż Miejska będzie funkcjonować do 31 marca 2013r. Po konsultacjach z radnymi Rady Miejskiej przedstawię nowy kształt działania strażników w strukturze wydziału Urzędu Miejskiego. Jeśli chodzi o zatrudnienie w pierwszej kolejności będą brani pod uwagę obecnie pracujący strażnicy. Na stanowisko naczelnika chciałbym w drodze konkursu przyjąć osobę, która ukończyła studia prawnicze- zaznaczył.

(Grażyna Kuczer Rzecznik Prasowy UM w Strzegomiu)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group