Niedziela, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 970
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Konkurs wiedzy o Unii Europejskiej

Środa, 23 października 2013, 12:43
Aktualizacja: 20:23
Autor: red.
Świdnica: Konkurs wiedzy o Unii Europejskiej
Fot. użyczone
21 października, w siedzibie Sudeckiego Centrum Organizacji Pozarządowych przy ul. Długiej odbył się IV Powiatowy Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej pod nazwą „Twoja Europa”, którego organizatorem było świdnickie koło Ligii Kobiet Polskich a patronat nad konkursem objął poseł do Parlamentu Europejskiego Jacek Protasiewicz.

Do konkursu zgłosiło się 7 szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu świdnickiego. Uczniowie rozwiązywali test pisemny i odpowiadali na pytania przygotowane przez członkinie świdnickiego koła Ligi Kobiet Polskich. W jury zasiedli przedstawiciel powiatu świdnickiego wicestarosta Alicja Synowska, Agnieszka Depko-Osipowicz z Biura Informacyjnego Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu, Jan Dzięcielski przedstawiciel europosła Jacka Protasiewicza oraz Anna Koch, członkini Ligi Kobiet Polskich.

- Pomimo upływu ponad 9 lat od przystąpienia Polski do Unii Europejskiej widać, że tematyka unijna jest nadal popularna wśród młodzieży, szczególnie kiedy główną nagrodą jest atrakcyjny wyjazd do europarlamentu – komentuje wicestarosta świdnicki Alicja Synowska.

Po zaciętej rywalizacji I miejsce zajęła drużyna z Zespołu Szkół nr 3 w Świdnicy, w składzie: Anna Cicha, Karolina Kowalska i Adrian Stopa. II miejsce zajęli uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Świebodzicach: Mateusz Długosz, Agnieszka Mikołajczyk i Marcin Gawroński. Na III miejscu uplasowali się: Piotr Halczuk, Rafał Halczuk i Michał Szklarz z Zespołu Szkół Budowlano – Elektrycznych.

Nagrody w konkursie ufundowali: europoseł Jacek Protasiewicz, Nadleśnictwo Świdnica, Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu oraz wicestarosta Alicja Synowska.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group