Piątek, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 965
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Konkursy dla organizacji pozarządowych przez aplikację internetową

Sobota, 1 grudnia 2018, 7:49
Aktualizacja: 8:51
Autor: red
Świdnica: Konkursy dla organizacji pozarządowych przez aplikację internetową
Fot. UM Świdnica
Wielkim krokami zbliżają się otwarte konkursy ofert na realizacje zadań publicznych w 2019 roku oraz konkursy zgłaszane przez organizacje pozarządowe w trybie pozakonkursowym.

W celu ułatwienia oferentom składania wniosków, Urząd Miejski w Świdnicy wprowadził aplikację internetową e – NGO.org.pl. Jest to platforma stworzona z myślą o organach administracji publicznej oraz organizacjach pozarządowych, które współpracują w oparciu o przepisy ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.

Niesie to za sobą wiele korzyści, m.in.: wyeliminuje najczęściej popełniane błędy rachunkowe, a także brak kompletności wypełnienia wszystkich pól i załączników. To również efektywniejsza komunikacja pomiędzy pracownikami organu administracji publicznej i organizacjami pozarządowymi. Informacje systemowe generowane i wysyłane będą automatycznie przez aplikację. Rozwiązanie to daje możliwość posiadania wielu kont w ramach jednej organizacji, co pozwala na pracę w tym samym czasie kilku osobom, nad tą samą ofertą/sprawozdaniem. Dodatkowo, systematyczna aktualizacja sytemu dostosowana jest do zmian legislacyjnych (procedur, wzorów formularzy ofertowych, itd.).
Przypominamy, że składnie ofert na realizację ww. zadań będzie odbywało się obowiązkowo poprzez aplikację, czyli generator e – NGO.

Przeprowadzone zostało już szkolenie w tym zakresie i wszystkie zainteresowane podmioty otrzymały instrukcje obsługi oraz przydatne linki m.in. do filmików instruktażowych. W przypadku pytań i wątpliwości prosimy o kontakt na adres e-mail: pomoc@engo.org.pl lub telefonicznie: Jacek Kiełkowski tel. 33 444 66 91 (pomoc merytoryczna), Bartosz Parchański tel. 33 444 66 91 (pomoc techniczna). Pomocą służą także pracownicy Referatu Organizacji Pozarządowych Urzędu Miejskiego w Świdnicy – tel. 74/646 29 02 lub 74/646 29 30.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group