Poniedziałek, 17 czerwca
Imieniny: Alberta, Laury
Czytających: 761
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Marcinowice: Koperta dla seniorów

Wtorek, 14 czerwca 2022, 13:58
Autor: red
Gmina Marcinowice: Koperta dla seniorów
Fot. organizatorzy
„Koperta życia” – rusza akcja dla seniorów z Gminy Marcinowice.

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Marcinowicach zaprasza seniorów, mieszkańców Gminy Marcinowice, do nabycia w siedzibie ośrodka tzw. "Koperty życia". To karta, w której podaje się informacje dotyczące jej właściciela - dane osobowe, numer telefonu do bliskiej osoby, przebyte choroby, zażywane leki i uczulenia.

Kartę wkłada się najczęściej do lodówki, na której umieszcza się naklejkę z nadrukiem „Koperta życia”. Umieszczenie koperty w miejscu widocznym i dostępnym umożliwia służbom medycznym w razie wypadku lub zasłabnięcia, a także policji, straży pożarnej czy służbom socjalnym szybki dostęp do podstawowych informacji o seniorze. Dlaczego w lodówce? Bo jest to urządzenie, które znajdziemy w każdym domu i ze względu na spore rozmiary – jest łatwe do znalezienia.

„Koperta życia” przyspiesza ratownikom medycznym dostęp do ważnych informacji medycznych mogących uratować życie, ułatwia pracę innym służbom oraz zwiększa poczucie bezpieczeństwa osób starszych.

Koperty można odebrać w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Marcinowicach, od poniedziałku do piątku, w godzinach pracy ośrodka.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group