Środa, 24 lipca
Imieniny: Kingi, Krystyny
Czytających: 663
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mrowiny: Kornel potrzebuje pomocy

Środa, 3 lipca 2024, 11:01
Aktualizacja: 13:01
Autor: red
Mrowiny: Kornel potrzebuje pomocy
Fot. UM Żarów
Kornel to 17–letni mieszkaniec Mrowin, który zachorował na ostrą białaczkę limfoblastyczną. Walka z ostrą białaczką limfoblastyczną jest najtrudniejszym egzaminem, jaki przyszło mu do tej pory zdawać. To egzamin z cierpliwości i odwagi.

Do tej pory chłopiec prowadził normalne życie nastolatka. Szkoła, sport, spotkania z przyjaciółmi, praca w lokalnej restauracji oraz spędzanie wolnego czasu z ukochaną dziewczyną. Jego pasją są treningi siłowe. Przez ostatnie 1,5 roku chodził do klubu fitness praktycznie bez przerwy, pięć razy w tygodniu. Cały harmonogram dnia podporządkowywał swojej pasji, pracy oraz swoim niezastąpionym przyjaciołom. Zanim dowiedział się, że jest chory, nie przeczuwał tego, że coś się w nim rozwija. Choroba zaatakowała go znienacka, usiłując zniszczyć od środka. Niczym najgorszy wróg odbiera mu to, na czym młodemu człowiekowi zależy najbardziej – marzenia.

Kornel przebywa obecnie w klinice „Przylądek Nadziei” we Wrocławiu. Jego życie zmieniło się o 180 stopni. Świat się dla niego zatrzymał i choć nadal świeci słońce, pada deszcz, to dla niego nastał jedynie mrok. Jego uporządkowane dotychczas życie legło w gruzach…Chłopiec pragnie wrócić do normalności, ale musi najpierw pokonać wroga.

Dzielny nastolatek ma ogromne wsparcie rodziny i przyjaciół. Regularnie do niego dzwonią, odwiedzają go i życzą szybkiego powrotu do zdrowia. Kontakt z rówieśnikami jest dla Kornela bardzo ważny. Pomimo trudnego czasu, który obecnie przechodzi, wciąż optymistycznie patrzy w przyszłość. Ufa lekarzom i wierzy, że wyzdrowieje, ponieważ w jego walce wspierają go cudowni i mądrzy ludzie tworzący personel klinki.

Sytuacja, w której znalazł się nasz dzielny Wojownik nie jest chwilowa. Jego walka dopiero się rozpoczyna i potrwa długie miesiące. Będzie wymagała wielu poświęceń i dużego nakładu finansowego. Potrzebne jest każde wsparcie. Kornel i jego rodzice są pewni, że nie zostaną sami! Nawet najmniejsza wpłata pomoże pokryć niezbędne koszty związane z powrotem ich dziecka do zdrowia.

Prosimy Państwa o pomoc i udostępnianie zbiórki:

https://wolniodraka.pl/donations/kornel-mikolajek/?fbclid=IwZXh0bgNhZW0CMTEAAR3GrJlipqhW5I0-BCR361bI9EjR6X1fxaXxgj06vxYRDwp2d6Z2ZC3yZ5k_aem_dRCo2lzDr_Ocs6T4gA29aA

Mieszkańcy naszej gminy będą organizować zbiórki charytatywne na rzecz Kornela. Pierwsza z nich odbędzie się już w najbliższą sobotę, 6 lipca podczas Święta Pierogów w Łażanach. Będzie można zakupić swojskie pierogi przygotowane przez mieszkanców Mrowin. Serdecznie Państwa zapraszamy do Łażan, godz. 14.00, Park w Łażanach.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group