Niedziela, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 966
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Lutomia Dolna: Korzystają z wiedzy seniorów

Niedziela, 12 lutego 2017, 7:25
Autor: red
Lutomia Dolna: Korzystają z wiedzy seniorów
Fot. Gmina Świdnica
Po raz trzeci uczniowie z Gimnazjum im Unii Europejskiej w Lutomi Dolnej odwiedzili seniorów z Domu Pomocy Społecznej „ Marconi” w Świdnicy.

Wszystko za sprawą udziału w projekcie Poczytamy, realizowanego od dwóch lat w gimnazjum oraz święta Dnia Babci i Dziadka.

Koordynatorkami programu są: p. Grażyna Górniak - bibliotekarz szkolny oraz Violetta Jędrasiewicz - pedagog, które wspierają pomysły uczniów.
- Nasze działania łączą elementy socjoterapii z twórczością teatralną gimnazjalistów. Wprowadziliśmy do inscenizacji: ruch, taniec, pantomimę. Spotkania z seniorami zostawiają pozytywny ślad w pamięci wszystkich uczestników programu. Dlatego najlepszą formą współpracy międzypokoleniowej jest udział młodzieży w codziennym życiu seniorów. Warto tutaj pamiętać, że osoby starsze posiadają bogatą wiedzę, umiejętności i naturalne wartości oraz poczucie bezpieczeństwa, które przekazują młodzieży – podkreślają zgodnie koordynatorki akcji.

Podczas wizyty gimnazjaliści przedstawili inscenizację z okazji Dnia Babci i Dziadka i wręczyli każdemu z pensjonariuszy laurki z życzeniami. Wyjazd był dla uczniów prawdziwą lekcją wychowawczą, która uczy szacunku i życzliwości dla drugiego człowieka. Młodzież wraz z opiekunami została zaproszona do kolejnych odwiedzin.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group