Sobota, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 712
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Imbramowice: Kościół w Imbramowicach ma 500 lat

Środa, 10 sierpnia 2022, 13:50
Autor: red
Imbramowice: Kościół w Imbramowicach ma 500 lat
Fot. UM Żarów
Uroczysta msza święta pod przewodnictwem biskupa świdnickiego Marka Mendyka, poświęcenie pamiątkowej tablicy i wspólne świętowanie.

Tak wyglądały obchody 500-lecia Kościoła pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Imbramowicach. Symbolicznie za datę powstania świątyni uznaje się 1522 rok. Taka data wybita jest wewnątrz kościoła nad drzwiami do dawnej zakrystii. Pierwszym powojennym proboszczem parafii w Imbramowicach był ks. Bolesław Balicki, następnie ks. Józef Galka, od 1988r. ks. Ryszard Matuszak, który pełnił tę posługę do 1995r. Od tego momentu proboszczem parafii jest ks. Ryszard Mencel, który kontynuuje dzieło swoich poprzedników, prowadząc systematyczne prace remontowe i aktywnie działając na rzecz kościoła.

- Dziękuję wszystkim parafianom za Waszą obecność i przywiązanie. Za to, że czujecie się za nasz kościół odpowiedzialni. Podziękowania składam również naszej władzy, burmistrzowi Leszkowi Michalakowi i zastępcy burmistrza Przemysławowi Sikorze oraz Radzie Miejskiej, którzy zawsze nas solidnie wspierają w zakresie finansowym. Kościół to nasze wspólne dobro, ale nie zapominajmy nigdy o świątyni naszego ciała. Budujmy ten duchowy kościół dobrym życiem sumienną pracą i modlitwą – mówił podczas mszy świętej ks. Ryszard Mencel proboszcz parafii w Imbramowicach.

Z okazji jubileuszu podziękowania na ręce ks. Ryszarda Mencla złożyli burmistrz Leszek Michalak, zastępca burmistrza Przemysław Sikora, sekretarz gminy Żarów Sylwia Pawlik, radna powiatu świdnickiego Urszula Ganczarek wraz z mężem Waldemarem Ganczarkiem, panie z Koła Gospodyń Wiejskich Imbramowice oraz mieszkańcy i zaproszeni goście.

- Jubileusz 500-lecia powstania Kościoła jest okazją, aby podziękować i wyrazić wdzięczność wszystkim poprzednikom i mieszkańcom, których zaangażowanie i praca pozwalają cieszyć się dziś tą doniosłą rocznicą. Gratulujemy pięknego jubileuszu. Życzymy Księdzu Proboszczowi, wszystkim duszpasterzom oraz parafianom zdrowia, siły, Błogosławieństwa Bożego i kolejnych tak wspaniałych jubileuszy – dziękowali burmistrz Leszek Michalak i zastępca burmistrza Przemysław Sikora.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group