Sobota, 30 maja
Imieniny: Jana, Karola
Czytających: 273
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kościołowi stuknęła setka

Wiadomości: Region - Żarów
Wtorek, 2 marca 2010, 8:47
Aktualizacja: 9:00
Autor: UMŻ, opr. MaS
Fot. wroclaw.hydral.com.pl
Żarowski kościół rzymsko–katolicki pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa obchodzi w tym roku stulecie istnienia. W zeszłym roku powołano komitet samorządowo–parafialny, który ma za zadanie przygotowanie obchodów jubileuszu.

W piątek miało miejsce kolejne posiedzenie komitetu, podczas którego omawiano scenariusz obchodów stulecia. Będzie można wziąć w nich udział w dniach 5-12 września, a uświetnią je różnorodne wydarzenia. Rozpocznie je uroczysta polsko-czeska msza święta, która będzie równocześnie elementem obchodów Polsko-Czeskich Dni Kultury Chrześcijańskiej.

Od poniedziałku do soboty odbywać się będą różnorodne imprezy i uroczystości: wystawy, koncerty, spotkania i konkursy. Na sobotę 11 września zaplanowano poświęcenie lapidarium, które powstanie na terenie starego, ewangelickiego cmentarza przy ul. 1-go Maja w Żarowie. Obchody zamknie, w niedzielę 12 września, uroczysta msza polsko-niemiecka oraz niedzielny festyn parafialny, zorganizowany na ul. Mickiewicza w Żarowie.

Kolejne spotkanie komitetu zaplanowano na kwiecień. Po kwietniowym spotkaniu zostanie zaprezentowany wstępny program imprez.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group