Środa, 17 lipca
Imieniny: Anety, Bogdana, Jadwigi
Czytających: 976
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Kradli maluchy i złote łańcuszki

Piątek, 23 września 2011, 10:37
Aktualizacja: 10:39
Autor: red.
Świdnica: Kradli maluchy i złote łańcuszki
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Sąd Rodzinny i Nieletnich w Świdnicy zajmie się sprawą dwóch 16 latków ze Świdnicy, którzy na przełomie sierpnia i września dokonali kradzieży dwóch Fiatów 126p oraz kilkunastu złotych łańcuszków zrywając je z szyi przechodniów.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego i Spraw Nieletnich Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy prowadząc czynności dotyczące kradzieży złotych łańcuszków i kradzieży dwóch Fiatów 126p. ustalili i zatrzymali dwóch mieszkańców Świdnicy. Obaj 16 latkowie znani są świdnickim policjantom. Pod koniec sierpnia dokonali oni kradzieży Fiata 126p. Ponieważ nie mieli kluczyków odpalili samochód od kabli i odjechali . Samochód uległ awarii, więc aby się go pozbyć polali go benzyną i podpalili. Druga kradzież Fiata miała miejsce na początku września. Zaraz po kradzieży samochód został ukryty w krzakach, gdy następnego dnia jeden z chłopców chciał go zabrać samochodu już nie było. Straty poniesione przez właścicieli skradzionych samochodów wyniosły 2 600 złotych.

W tym samym okresie nieletni na terenie Dzierżoniowa, Świebodzic, Strzegomia i Świdnicy dokonywali kradzieży złotych łańcuszków. Podbiegając do nieznanych osób zrywali łańcuszki z szyi i uciekali. W ten sposób dokonali kradzieży 12 łańcuszków wartości ponad 10 tys. złotych.

Po wykonaniu wszystkich niezbędnych czynności materiały sprawy zostaną przesłane do Sądu Rodzinnego i Nieletnich w Świdnicy.

Oficer Prasowy
KPP w Świdnicy
asp. Katarzyna Czepil

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group