Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 917
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Krause stawia na Świdnicę

Piątek, 15 kwietnia 2016, 16:18
Aktualizacja: Sobota, 16 kwietnia 2016, 13:33
Autor: opr.red.
Świdnica: Krause stawia na Świdnicę
Fot. użyczone
Do końca listopada 2016 roku firma Krause rozbuduje zakład w Świdnicy o nową halę produkcyjną. Pracę przy nowych liniach produkcyjnych znajdzie od 80 do 100 osób. Inwestycja szacowana jest na 30 mln zł.

O planach inwestycyjnych firmy poinformował właściciel, a zarazem prezes zarządu spółki Guenter Krause oraz towarzyszący mu dyrektorzy Juergen Steinbrecher,odpowiedzialny za dział Engineering & Product-Design w centrali firmy Krause w Niemczech i Tomasz Kotowski, dyrektor zarządzający świdnickiego zakładu w trakcie spotkania z Prezydent Miasta Świdnicy, Beatą Moskal-Słaniewską i jej zastępcą Markiem Suwalskim.

- Zamierzamy wybudować halę produkcyjną oraz wyposażyć ją w linie produkcyjne. Celujemy w nowoczesne technologie i zautomatyzowaną produkcję. Inwestycja pozwoli nam rozszerzyć paletę produktów, które powstają w zakładzie w Świdnicy. Będzie to zupełnie nowy profil produkcji – mówił w trakcie spotkania prezes zarządu niemieckiej spółki, Guenter Krause.
Zakończenie budowy hali oraz uruchomienie linii produkcyjnych jest planowane na listopad tego roku. Już teraz firma prowadzi rozmowy z inżynierami i technologami spawalnictwa oraz automatykami, którzy rozpoczną pracę w nowej hali. Główny profil to spawanie aluminium.

- To doskonała wiadomość. Nowe miejsca pracy to szansa na znalezienie zatrudnienia dla sporej liczby osób, a także sygnał dla innych inwestorów, że Świdnica jest dobrym miejscem na budowanie tu swojego biznesu. Miasto od lat z sukcesami współpracuje z firmą Krause, chociażby przy organizacji jednej z największych imprez sportowych w Świdnicy–Rajdu Świdnickiego Krause, co pokazuje, że niemiecki inwestor dobrze czuje się w naszym mieście i chce się razem z nim rozwijać – mówi Beata Moskal-Słaniewska, prezydent Świdnicy.

W celu rozbudowy swojego zakładu w 2005 r. firma Krause Sp. z o.o. zakupiła tereny inwestycyjne przy świdnickiej podstrefie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest-Park” o powierzchni ok. 9 ha. W zakładzie pracuje obecnie około 250 osób. Marka Krause obecna jest w Świdnicy i w Polsce od 1993 roku. Przez te lata produkty świdnickiego zakładu zdobyły uznanie szczególnie w branży budowlanej, a także wśród indywidualnych odbiorców. Krause to synonim doskonałej jakości, co podkreślała pani prezydent w rozmowie z właścicielem firmy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group