Wtorek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 951
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Pszenno: Kulinarne sekrety siostry Anastazji

Czwartek, 14 marca 2013, 16:33
Aktualizacja: 16:34
Autor: red.
Pszenno: Kulinarne sekrety siostry Anastazji
Fot. użyczone
Blisko 2 miliony sprzedanych książek. Cielęcina w kurkach, chrzan wielkanocny z jajkiem czy poezja smaków – to tylko niektóre z propozycji kulinarnych Siostry Anastazji, o których osobiście opowiadała 13 marca w Pszennie.

Siostra Anastazja ze Zgromadzenia Córek Bożej Miłości od lat gotuje i piecze dla krakowskich jezuitów. Otrzymała wiele nagród, w tym Nagrodę Prezesa Międzynarodowych Targów Poznańskich. A jest za co. Bowiem kulinarne pomysły Siostry Anastazji, które są inspiracją rodzinnych spotkań, wielu przyjęć okolicznościowych rozeszły się w nakładzie ponad 1,8 mln szt. egzemplarzy.

- Spotkanie było okazją, aby osobiście zapytać autorkę książek o jej kulinarne metody na udane potrawy oraz nabyć książki. Dla wielu osób poradniki siostry Anastazji to stały element wyposażenia kuchni! To wiedza, którą przekazuje się z ust do ust, z rąk do rąk. To jak przekazywanie cennej wiedzy, takiej bardzo przyziemnej, życiowej, która przyda się absolutnie każdemu – podkreślali z dumą organizatorzy spotkania.

Organizacja spotkania wcale nie była taka prosta. Rozmowy z Siostrą trwały od października ubiegłego roku. Zakończyły się sporym sukcesem, bowiem 13 marca świetlica w Pszennie gościła ponad 110 osób. Na zaproszenie Gminnej Biblioteki Publicznej w Pszennie, Rady Sołeckiej, Koła Gospodyń Wiejskich oraz Klubu Seniora w Pszennie odpowiedzieli m.in. mieszkańcy Pszenna, Bystrzycy Górnej, Pankowa, Lutomi Dolnej oraz Grodziszcza.

A jaki jest sekret udanych potraw i przysmaków Siostry Anastazji? – Po prostu, tak jak przed każdą pracą, tak i przed gotowaniem oraz pieczeniem ważna jest modlitwa – mówiła z uśmiechem Siostra. Oczywiście równie ważne są także produkty i doświadczenie, które zdobywałam od starszych sióstr w Zgromadzeniu. Mąkę do ciasta zawsze należy starannie przesiewać – zdradzała sekrety swojej kuchni.

Jak przystało na eksperta w dziedzinie kulinarnych przysmaków, spotkanie nie mogło się obyć bez degustacji potraw. Tym razem to gospodarze z Pszenna poddali ocenie Siostry Anastazji swoje zdolności i wypieki. Można się tylko domyślać, że wszystkim smakowało, bowiem przysmaki, które przygotowały panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Pszennie bardzo szybko zniknęły ze stołów. Spotkanie odbyło się przy kawie, herbacie oraz domowym cieście upieczonym przez członków Klubu Seniora w Pszennie, a Zespół Śpiewaczy „ A to heca” umilił czas swoimi piosenkami.

Na zakończenie spotkania wszyscy uczestnicy mieli niebywałą okazję otrzymać osobiste dedykacje na książkach autorstwa Siostry Anastazji. Dla wielu uczestników był to doskonały pomysł na prezent ślubny, urodziny lub inne uroczystości rodzinne.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group