Czwartek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 591
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Kupili laptopy

Wtorek, 7 kwietnia 2020, 17:54
Autor: red
Świdnica: Kupili laptopy
Fot. UM Świdnica
40 nowych laptopów trafi do świdnickich uczniów, którzy ze względu na brak takiego sprzętu nie mogą korzystać z nauczania zdalnego.

Miasto chce przekazać ten sprzęt dyrektorom poszczególnych szkół podstawowych jeszcze przed świętami.

Zdalna nauka w czasie pandemii koronawirusa to rzeczywistość, z która muszą zmierzyć się zarówno nauczyciele jak i uczniowie. Tego typu edukacja nie jest niestety pozbawiona wad. Jedną z nich jest wykluczenie dzieci, które ze względu na brak odpowiedniego sprzętu komputerowego z tej formy nauki nie mogą skorzystać. Aby umożliwić im dalszą edukację Prezydent Świdnicy, Beata Moskal-Słaniewska złożyła wniosek do Ministra Cyfryzacji o sfinansowanie zakupu laptopów dla uczniów, którzy ich nie posiadają. Dla naszej gminy przewidziano refundację w kwocie 100.000 zł.

- Oczywiście środki otrzymamy po przedłożeniu dokumentów poświadczających zakup sprzętu komputerowego. Nie czekając na refundację wydatków, zakupiliśmy 40 laptopów, z przeznaczeniem dla uczniów naszych szkół podstawowych. Zostaną one użyczone uczniom, którzy znajdują się w szczególnie trudnej sytuacji materialnej. Zdajemy sobie sprawę, że sprzętu może dla wszystkich nie wystarczyć, ale pomoże on tym, którzy bez niego nie mieliby szans na kontynuację nauki – mówi Beata Moskal-Słaniewska, prezydent Świdnicy.

Wnioski o zapotrzebowanie na laptopy składają dyrektorzy szkół w porozumieniu z wychowawcami klas/pedagogami szkolnymi w Wydziale Edukacji Urzędu Miejskiego w Świdnicy. Urzędnicy chcą rozdysponować sprzęt komputerowy jeszcze przed świętami.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group