Niedziela, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 982
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Kwadrans sesyjny – ostatnie obrady świdnickiej rady upłynęły w zgodzie

Piątek, 31 grudnia 2010, 10:25
Aktualizacja: 16:03
Autor: KO
Świdnica: Kwadrans sesyjny – ostatnie obrady świdnickiej rady upłynęły w zgodzie
Fot. Wiktor Bąkiewicz
W ostatni dzień roku na kwadrans spotkali się świdniccy rajcy. Tyle wystarczyło, aby: rozpocząć sesję, wybrać komisję uchwał i wniosków, przedstawić uchwałę, podjąć ją, złożyć sobie życzenia oficjalne, zamknąć sesję i jeszcze życzyć sobie pomyślności już mniej oficjalnie.

Dwudziestu jeden radnych podniosło w całkowitej zgodzie ręce za przyjęciem ostatniej uchwały, która zmieniła budżet jeszcze na 2010 r. Chodziło tylko o przesunięcie kwoty 1187166 zł między rubrykami. A to dlatego, że we wtorek, 28 grudnia, na konto dochodów Świdnicy wpłynęła taka kwota finansowego wsparcia.

- Zmniejsza się dochody z tytułu sprzedaży mienia komunalnego o kwotę 1187166 złotych – mówi skarbnik miasta, Izabela Niemczyk. - Zwiększa się dochody z tytułu wsparcia ze środków Funduszu Dopłat o kwotę 1187166 zł.

Zmniejszenie dochodów z tytułu sprzedaży mienia komunalnego było możliwe przez brak zatwierdzonego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla ul. Leśnej, co wstrzymało procedurę sprzedaży działki nr 4 położonej przy ul. Ceglanej.

Pieniądze, które pojawiły się na koncie miasta mają pokryć 40 proc. kosztów poniesionych na wybudowanie 21 lokali mieszkalnych przy ul. Kopernika, realizowanych przez Towarzystwo Budownictwa Społecznego. Podpisana umowa z BGK określała termin zakończenia realizacji do 31 marca przyszłego roku, a ponieważ blok wybudowano wcześniej, finansowe rozliczenie nastąpiło jeszcze w grudniu. I dlatego otrzymaną kwotę należało ująć po stronie dochodów 2010 r.

Po podjęciu tej uchwały zastępca prezydenta Ireneusz Pałąc w imieniu chorego prezydenta Wojciecha Murdzka złożył życzenia noworoczne. Radnym, urzędnikom i mieszkańcom dobrze życzył też prowadzący dzisiejsze obrady wiceprzewodniczący Lesław Podgórski.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group