Piątek, 5 czerwca
Imieniny: Walerii, Waltera
Czytających: 492
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kwiaciarki muszą się przenieść

Wiadomości: Świdnica
Poniedziałek, 12 października 2009, 9:05
Aktualizacja: 10:18
Autor: MaTa
Fot. Wiktor Bakiewicz
Zdaniem mieszkańców Świdnicy kwiaciarki na świdnickim Rynku były „od zawsze”. Świdniczanie nie wyobrażają sobie, że mogłoby by być inaczej.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia na świdnickim Rynku staną nowe pawilony, w których sprzedawane będą kwiaty. Póki co kwiaciarek nie zobaczymy już naprzeciwko Teatru Miejskiego.

– Prace faktycznie już się rozpoczęły. Kilka dni temu zdemontowane zostały obecne stoiska, które zostały przeniesione w inną część Rynku – informuje Stefan Augustyn, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Świdnicy. A już niebawem rozpoczną się roboty budowlane nowych pawilonów. Jak wynika z zapowiedzi świdnickiego magistratu, będą one estetyczne, wyłożone kamieniem i będą nawiązywać do zabytkowej zabudowy starego miasta. Wybudowanych zostanie 6 pawilonów.

– Pawilony będą zadaszone i wyposażone w przezroczyste rolety antywłamaniowe. Doprowadzony zostanie prąd i wodą. Warunki dla kwiaciarek poprawią się więc zdecydowanie, co umożliwi prowadzenie sprzedaży przez cały rok – dodaje Ireneusz Pałac, wiceprezydent Świdnicy. Z budżetu miasta na ten cel przeznaczono kwotę 200 tys. złotych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group