Poniedziałek, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 971
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Łącznik będzie dobrze oznakowany

Wtorek, 20 grudnia 2011, 13:09
Aktualizacja: Środa, 21 grudnia 2011, 9:14
Autor: red
Świdnica: Łącznik będzie dobrze oznakowany
Fot. użyczone
Rusza pierwszy etap dodatkowego oznakowania nowej drogi tzw. „autostradowego łącznika”. Będzie więcej znaków, które poinformują, że poruszamy się w kierunku autostrady A4. Do tej pory takich wskazówek nie było, co zgłosili kierowcy poruszający się tą drogą. Na ich wniosek powiat zadecydował o wprowadzeniu dodatkowych znaków. Zadanie będzie realizowane w dwóch etapach.

Dzisiaj rozpoczął się pierwszy etap dodatkowego oznakowania oddanej niedawno do użytku nowej drogi łączącej strefy ekonomiczne w Świdnicy i Żarowie z drogą krajową nr 5 i dalej z autostradą A4. I właśnie tej informacji brakowało kierowcom poruszającym się tym odcinkiem.

- Otrzymaliśmy zgłoszenia od mieszkańców oraz użytkowników nowej trasy, że wśród zainstalowanego wzdłuż drogi systemu oznakowania brakuje informacji o kierunku jazdy do węzła autostradowego. – informuje Sabina Cebula z Zarządu Powiatu. – Postanowiliśmy więc oznakowanie uzupełnić o dodatkowe znaki. – dodaje.

Wzdłuż trasy staną już dziasiaj drogowskazy w kształcie strzały, na których umieszczone będą informacje z numerem A4 oraz miniaturką autostrady.

- Dodatkowo znaki wskażą odległość do najbliższego węzła autostradowego. Będziemy więc wiedzieć na poszczególnych etapach jazdy nową drogą, ile kilometrów pozostało nam do samej autostrady A4. Drogowskazy zostaną zamontowane wzdłuż całej trasy oraz na skrzyżowaniach. - wyjaśnia Piotr Bizoń z Wydziału Komunikacji, Transportu i Dróg Publicznych świdnickiego starostwa.

W drugim etapie prac przy zmianie oznakowania, na dużych, już zamontowanych tablicach informacyjnych pojawią się dodatkowo małe znaki z symbolem A4.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group