Czwartek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 605
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Lato w Świebodzicach

Poniedziałek, 15 czerwca 2020, 17:08
Aktualizacja: Wtorek, 16 czerwca 2020, 9:10
Autor: red
Świebodzice: Lato w Świebodzicach
Fot. organizatorzy
W związku ze zbliżającym się sezonem letnim i wakacjami informujemy, że w Świebodzicach organizowane będą półkolonie oraz różnego rodzaju zajęcia dla dzieci.

W tym roku półkolonia odbędzie się w Szkole Podstawowej nr 2 (Osiedle Piastowskie), w ramach projektu pn. Półkolonie z małym Inżynierem. Zaplanowana jest w terminie od 17 sierpnia do 21 sierpnia i przewidziana jest dla 84 uczniów szkoły, dwanaście grup po siedmiu uczniów. Obecnie trwa rekrutacja do 4 grup z robotyki i 8 grup z eksperymentów. W załączeniu przedstawiamy ulotkę „Najlepsze Półkolonie z Małym Inżynierem”.

Organizatorem letniego wypoczynku będzie także świetlica środowiskowa „Tęczowa Gromada”. Tradycyjnie od 29 czerwca do 24 lipca świetlica organizuje półkolonię dla 39 podopiecznych, tj. m.in. wycieczki piesze i autokarowe, wyjścia na basen, zajęcia sportowe, gry, zabawy.

W pozostałych placówkach oświatowych półkolonie nie będą zorganizowane, ze względu na znikome zainteresowanie wypoczynkiem letnim ze strony opiekunów. Wynika to z panującej epidemii COVID-19 i związanymi z tym obostrzeniami.

Z kolei Miejski Dom Kultury planuje zorganizować w lipcu i sierpniu warsztaty tematyczne i zajęcia ruchowe dla dzieci i dorosłych, w tym m.in. zajęcia taneczne, ZUMBY, Pilates, Jogi. Wakacyjne piątki z MDK będą pełne niespodzianek.

OSiR Świebodzice Spółka z o.o. w lipcu i sierpniu wspólnie z Ośrodkiem Pomocy Społecznej zorganizuje zajęcia sportowe dla młodzieży szkolnej. Ponadto OSiR planuje zorganizować akcję promującą zdrowy styl życia pn. „Rozbiegaj się w Wakacje”. Spółka dokłada także wszelkich starań, aby odkryty basen został otwarty w dniu 1 lipca.

O najmłodszych nie zapomina również Biblioteka Miejska, która przeprowadzi wakacyjne działania on-line m.in. Zabawy w programowanie – kodowanie na dywanie, Śladami znanych i mniej znanych, W ekologów się bawimy, śmieci w nowe przekształcimy oraz akcje czytelnicze.

Szczegółową ofertę przekażemy niebawem na portalu miejskim oraz na stronach w.w instytucji i placówek.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group