Środa, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 990
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom/powiat: Lech Markiewicz dziękuje i protestuje

Wtorek, 30 listopada 2010, 14:16
Aktualizacja: 14:18
Autor: KO
Strzegom/powiat: Lech Markiewicz dziękuje i protestuje
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Do mieszkańców gminy Strzegom urzędujący jeszcze burmistrz Lech Markiewicz skierował podziękowania. Do sądu okręgowego zaś – protest wyborczy. Burmistrz uważa, że wyborcy zostali wprowadzeni w błąd w lokalnej gazecie.

- Drodzy Mieszkańcy Miasta i Gminy Strzegom, pragnę przekazać najszczersze podziękowania wszystkim moim wyborcom, tej wspaniałej grupie blisko 3 tysięcy mieszkańców, którzy oddali na mnie swój głos – pisze Lech Markiewicz. - Niestety, ten wynik nie pozwolił mi na przejście do drugiej tury wyborów na burmistrza Strzegomia. Dziękuję wszystkim, którzy wspierali moją kampanię i na których mogłem liczyć podczas tegorocznych wyborów.

Podziękowania burmistrz zakończył słowami: - Na koniec chciałbym pogratulować wyniku moim kontrkandydatom. Życzę im sukcesu, a mieszkańcom naszej gminy dobrego gospodarza.

Jednak okazuje się, że Lech Markiewicz nie składa broni. Wczoraj do sądu trafił jego protest wyborczy. Burmistrz uważa, że wyborcy zostali wprowadzeni w błąd, ponieważ w strzegomskim czasopiśmie jako jego numer na liście podano numer jego kontrkandydata – również Lecha Markiewicza.

To dzięki temu zabiegowi według urzędującego włodarza do drugiej tury dostał się Marek Gałuszka, który otrzymał 2933 głosów. Burmistrz Markiewicz dostał głosów 2839, a Lech Markiewicz bis – 205 głosów. Gdyby zsumować głosy oddane na obu Markiewiczów, do drugiej tury przeszedłby burmistrz i rywalizował ze Zbigniewem Suchytą, który zdobył 3500 głosów. Drugi Lech Markiewicz nie prowadził bowiem żadnej kampanii wyborczej, na mieście nie było plakatów z jego zdjęciem.

Protest Lecha Markiewicza jest drugim protestem wyborczym, który trafił do świdnickiego sądu. Pierwsze pismo skierował tu Sławomir Laskowski, który startował do rady powiatu z listy Sojuszu Lewicy Demokratycznej i według oficjalnych wyników wyborów otrzymał 99 głosów. - Sąd znalazł braki formalne w tym wniosku – mówi sędzia Tomasz Białek z Sądu Okręgowego w Świdnicy.

Więcej wyborczych wieści ze Strzegomia:
* Druga tura w Strzegomiu bez urzędującego burmistrza - poniedziałek, 22 listopada, godz. 12.27,
* Rada Miejska w Strzegomiu – wyniki wyborów (pełny skład dopiero po drugiej turze wyborów burmistrza) - czwartek, 25 listopada, godz. 17.20.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group