Środa, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 610
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

List posłanki Anny Zalewskiej do starosty Zygmunta Worsy

Wiadomości: powiat świdnicki
Niedziela, 10 marca 2013, 2:28
Aktualizacja: 2:33
Autor: red.
Fot. archiwum
– Panie Starosto, czas powiedzieć „stop”! Mam nadzieję na poważną edukacyjną debatę, pomysły i rzeczywiste rozwiązywanie problemów. Jeżeli nie, być może trzeba przyznać się do błędów, przeprosić i po prostu podać się do dymisji – wyznaje w liście otwartym do starosty świdnickiego Anna Zalewska.

Szanowny Panie Starosto Powiatu Świdnickiego!

W ostatnich latach, z coraz większą dezaprobatą, obserwuję Pana działania, które systematycznie zmierzają do upadku większości instytucji podległych władzom Powiatu Świdnickiego. Próby przekształcenia „Latawca”, zaniechanie budowy siedziby Pogotowia Ratunkowego w Świdnicy, inwestowanie w drogi, po których mało kto jeździ i brakuje na ich bieżące utrzymanie oraz odśnieżanie, czy też konsekwentne zadłużanie Powiatu- to tylko niektóre zdarzenia budzące niepokój.

Szczególnie irytująca jest jednak degradacja placówek oświatowych w sytuacji, kiedy wysokość subwencji oświatowej nie tylko pokrywa potrzeby szkół, ale pozwala na stałe kredytowanie się. Corocznie uzyskuje Pan w ten sposób z budżetów jednostek od kilku do kilkunastu milionów złotych na realizację zadań, do których Powiat nie jest zobowiązany. Ostatnia decyzja, dotycząca przeniesienia IV LO w Świdnicy, jest dramatyczną konsekwencją tych działań. Nie można oszukiwać uczniów, rodziców i nauczycieli. Tym sposobem doprowadza się de facto do likwidacji jednej ze szkół. Pytanie tylko której? Nieprawdą jest, że zmiana siedziby, jak mówi uzasadnienie do uchwały, nie będzie nic kosztować. To przecież kilkaset tysięcy złotych! To wydatki na remonty, przejazdy, dostosowanie pomieszczeń itd. Dobrze Pan wie, że IV LO nie zmieści się we wskazywanym budynku- brakuje toalet, nie będzie dostępu do sali gimnastycznej, biblioteki. Czy naprawdę warto niszczyć tradycję oraz wieloletni wysiłek w tworzeniu wizerunku i promocji placówki wśród młodzieży spoza Powiatu Świdnickiego dla sprzedaży obecnej siedziby IV LO? Czy prawdą jest, że przetarg będzie fikcją, bo wiadomo, kto wykupi tę nieruchomość? Czy poważnie traktować pojawiające się opinie, że podobny los ma spotkać pozostałe ponadgimnazjalne placówki? Kto z kim będzie się łączył, co zostanie zlikwidowane?

Panie Starosto, czas powiedzieć „stop”! Mam nadzieję na poważną edukacyjną debatę, pomysły i rzeczywiste rozwiązywanie problemów. Jeżeli nie, być może trzeba przyznać się do błędów, przeprosić i po prostu podać się do dymisji.

Z poważaniem
Anna Zalewska
Poseł na Sejm RP

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~rodzic 10-03-2013 14:23
Starosta nie myśli o uczniach, ale swojej kasie, której mu brakuje z powodu olbrzymiego zadłużenia powiatu. Od lat wiadomo, że podbiera część subwencji oświatowej. W końcu obsługa długu też kosztuje krocie. Wstyd tylko, że dyrektorka nie chce wspomóc akcji rodziców. Pewnie coś jej obiecano.
~ 15-03-2013 19:54
Panie starosto! "Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść".... nie ładnie rozpowiadać o środkach jakie Pan inwestuje np w pogotowie... a okazuje się ,że ani grosza Pan nie dał. Bardzo brzydki przykład Pan daje naszej młodzieży kłamstwami. Niestety na takim stanowisku trzeba mieć łeb na karku a nie w chmurach....

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group