Czwartek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 921
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: List prezydent Świdnicy

Sobota, 6 kwietnia 2019, 9:33
Aktualizacja: 12:34
Autor: red
Prezydent Miasta Świdnicy, Beata Moskal–Słaniewska wystosowała list do rodziców i opiekunów dzieci uczęszczających do samorządowych przedszkoli i szkół. Trafi on jutro do adresatów przez dzienniki elektroniczne, wywieszony zostanie także w placówkach oświatowych biorących udział w strajku.

Szanowni Państwo
Rodzice/Opiekunowie Uczniów
Samorządowych Przedszkoli
i Szkół Podstawowych
w Świdnicy

W przeprowadzonych w marcu br. referendach strajkowych zdecydowano, iż z dniem 8 kwietnia 2019 r. (poniedziałek) rozpocznie się strajk w n/w świdnickich samorządowych przedszkolach i szkołach podstawowych:
- Przedszkole Miejskie nr 3, ul. Okrężna 30;
- Przedszkole Miejskie nr 4, ul. J. Lelewela 10;
- Przedszkole Miejskie nr 6, ul. Komunardów 2;
- Przedszkole Miejskie nr 15, ul. Ofiar Oświęcimskich 45a;
- Miejskie Przedszkole integracyjne nr 16, ul. K. Marcinkowskiego10;
- Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi, ul. Galla Anonima 1;
- Szkoła Podstawowa nr 2, ul. Ofiar Oświęcimskich 30;
- Szkoła Podstawowa nr 4, ul. K. Marcinkowskiego 4-6;
- Szkoła Podstawowa nr 6, ul. Wodna 5-7;
- Szkoła Podstawowa nr 8, ul. Wałbrzyska 39;
- Szkoła Podstawowa nr 105, ul. Folwarczna 2;
- Szkoła Podstawowa nr 315, pl. Wojska Polskiego3.

Gmina Miasto Świdnica, jak wszystkie inne jednostki samorządu terytorialnego w Polsce, nie jest stroną tego sporu. Wciąż brak porozumienia pomiędzy rządem a przedstawicielami nauczycieli. Negocjacje tzw. "ostatniej szansy" zawieszono do najbliższego piątku. Taki stan rzeczy powoduje niepewność i wywołuje wiele uzasadnionych emocji, szczególnie wśród rodziców/opiekunów uczniów. Pozwolę sobie jednak zauważyć, że rozumiem determinację nauczycieli, którzy jak wiele innych grup zawodowych, mają prawo do strajku w celu m. in. poprawy ich warunków pracy oraz otrzymywania godnego wynagrodzenia za świadczoną pracę.

Pragnę Państwa zapewnić, że jestem w stałym kontakcie z dyrektorami ww. Przedszkoli i Szkół Podstawowych, którzy posiadają pełną wiedzę w zakresie dotyczącym ewentualnej akcji strajkowej. Są świadomi swoich obowiązków, oraz ciążącej na Nich odpowiedzialności w czasie strajku. Mają moje pełne wsparcie, w tym możliwość skorzystania z konsultacji prawnych oraz wszelkiej pomocy w Urzędzie Miejskim w Świdnicy.

Uprzejmie informuję Państwa, że w sytuacji, gdy dyrektor przedszkola/szkoły podstawowej stwierdzi, iż nie jest w stanie zapewnić bezpieczeństwa swoim uczniom w czasie strajku, to jest zobowiązany do podjęcia stosownych działań na podstawie przepisów rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach (Dz.U. z 2003 r., Nr 6 poz. 69 z późn. zm.). To oznacza, że dyrektor na podstawie § 18 ust. 2 pkt 2 cyt. rozporządzenia, za zgodą organu prowadzącego (Prezydenta Miasta), może zawiesić zajęcia na czas oznaczony, jeżeli „ wystąpiły na danym terenie zdarzenia, które mogą zagrozić zdrowiu uczniów”. O zawieszeniu zajęć dyrektor zawiadamia również organ nadzoru pedagogicznego (Dolnośląskiego Kuratora Oświaty). Dyrektorzy ww. jednostek oświatowych mogą składać wnioski o zawieszenie zajęć, mających się odbyć w dniu 8 kwietnia br. (poniedziałek), najpóźniej do dnia 5 kwietnia br. (piątek) do godz. 10.00. Nie jesteśmy w stanie przewidzieć, czy od dawna zapowiadana akcja strajkowa rozpocznie się 8 kwietnia br. oraz jak długo potrwa, zatem decyzje dyrektorów o ewentualnym kontynuowaniu zawieszenia zajęć będą podejmowane i przekazywane Państwu za pośrednictwem dziennika elektronicznego szkoły, strony internetowej przedszkola/szkoły oraz przedszkolnej/szkolnej tablicy ogłoszeń w dniu poprzedzającym kolejny dzień strajku.

Szanowni Państwo, niech mi będzie wolno wyrazić przekonanie, iż okazanie sobie wzajemnego zrozumienia w tych nadchodzących trudnych dniach, współpraca w przezwyciężaniu wszelkich trudności oraz rzetelna wymiana informacji doprowadzą w efekcie do zminimalizowania negatywnych skutków wynikających z akcji strajkowej dla Państwa i dla Państwa dzieci.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group