Środa, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 604
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Lód pod nogami

Piątek, 7 stycznia 2011, 10:38
Aktualizacja: 16:28
Autor: KO
Świdnica: Lód pod nogami
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Jest bardzo ślisko. – Zamieniłam buty na obcasie na takie na płaskiej podeszwie – śmieje się Katarzyna, świdnicka nauczycielka. Ale innym, z którymi rozmawialiśmy, wcale nie było do śmiechu. – Moja babcia przewróciła się wczoraj w drodze do kościoła, ktoś coś powinien zrobić z tym lodem – denerwuje się Michał z Osiedla Młodych. Kto? Obowiązek sprawienia, aby na chodniku nie było ślisko, spoczywa na właścicielu przyległej do niego posesji.

- Właścicielu lub administratorze – uściśla Stanisław Rybak, komendant Straży Miejskiej w Świdnicy. - Obowiązek uszarstniania chodników powinni realizować właściciele posesji, ale też administratorzy: spółdzielnie czy miasto.

Według prawa chodzi o ten sam artykuł, który zobowiązuje właścicieli i administratorów posesji do odśnieżania chodników. Straż miejska kontroluje, czy rzeczywiście chodniki są posypane piaskiem albo innym środkiem, który im nada przyczepność. Jeśli będzie ślisko, to strażnicy mogą nałożyć mandat – do stu złotych.

- Jeśli sytuacja się powtarza, to możemy skierować sprawę do sądu, a sąd może nałożyć nawet pięć tysięcy złotych grzywny – mówi komendant Rybak. - A jak ktoś sobie krzywdę zrobi na takim oblodzonym chodniku, to może żądać odszkodowania na drodze cywilnej od właściciela czy administratora posesji.

Od kiedy spadły pierwsze śniegi Straż Miejska w Świdnicy wykonała 695 kontroli. Nałożonych sankcji (pouczeń, mandatów i wniosków do sądu) było dziewiętnaście.

Zobacz także:
* ostrzeżenie meteorologiczne o roztopach,
* o górze brudu w centrum miasta.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group