Piątek, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 548
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Lot z Chin

Czwartek, 2 kwietnia 2020, 9:04
Aktualizacja: 9:06
Autor: red
Świebodzice: Lot z Chin
Fot. UM Świebodzice
31 marca w godzinach porannych na warszawskim lotnisku Okęcie wylądował samolot Boeing 767, którym przyleciały środki do walki z COVID–19, przekazane przez rząd chiński.

W ramach pomocy humanitarnej, która trafiła do Polski, przekazano 10 000 kombinezonów ochronnych, rękawiczki medyczne i inne materiały ochronne.

Samolot pilotował Grzegorz Glegoła prezes Towarzystwa Lotniczego w Świebodzicach, który pracuje jako pilot liniowy, pierwszy oficer, zastępca kapitana w samolocie towarowym.

Boeing 767 jednorazowo może zabrać 45 ton ładunku w ładowniach na górnym i dolnym pokładzie. Ze względu na to, że materiały ochronne dla służby zdrowia są lekkie, samolot po całkowitym wypełnieniu swojej objętości i tak nie posiada pełnego wolumenu masy.

Podczas rozmowy z Panem Grzegorzem Glegołą dowiedzieliśmy się, że operacje lotnicze z pomocą humanitarną zaplanowane są do końca kwietnia i wynikają z bardzo dużych potrzeb.

Lotnicy mają ogromną satysfakcję z czynionego dobra i faktu, że przywożą środki ochrony dla lekarzy, pielęgniarek oraz personelu medycznego, bo jak skromnie mówią: „w tym trudnym czasie, to pracownicy służb medycznych są bohaterami a nie my”.

Zaskoczeniem dla polskiej załogi w Chinach było to, że na ładunku widniały plakaty z umieszczonymi flagami: chińską i polską, a także cytatem z Ody do Młodości Adama Mickiewicza: „Zestrzelmy myśli w jedno ognisko i w jedno ognisko duchy!...”.

Następny lot Pana Grzegorza Glegoły, do Szanghaju, zaplanowany został na sobotę (4 kwietnia). W imieniu prezesa Towarzystwa Lotniczego przekazujemy serdeczne pozdrowienia oraz życzenia zdrowia, spokoju i optymizmu dla wszystkich mieszkańców Świebodzic. My również życzmy zdrowia Panu Grzegorzowi oraz całej bohaterskiej załodze i składamy wyrazy uznania za ich ciężką pracę w tym niełatwym czasie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group