Czwartek, 28 września
Imieniny: Marka, Wacława
Czytających: 1330
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Łażany: Łucznicy w Łażanach

Wtorek, 22 sierpnia 2023, 9:51
Aktualizacja: 9:52
Autor: red
Łażany: Łucznicy w Łażanach
Fot. UM Żarów
Pasjonaci łucznictwa mieli okazję spróbować swoich sił podczas turnieju łuczniczego, który odbył się w minioną niedzielę, 20 sierpnia w parku Łażanach oraz na terenie przy stadionie miejskim w Żarowie.

Zawodnicy rywalizowali o puchar Burmistrza Miasta Żarów, a organizatorem wydarzenia była gmina Żarów i Dolnośląska Liga Łucznictwa Tradycyjnego. Zawodników przywitali burmistrz Leszek Michalak wraz z zastępcą burmistrza Przemysławem Sikorą oraz zaproszeni goście poseł na Sejm RP Marcin Gwóźdź i Wicemarszałek województwa dolnośląskiego Grzegorz Macko. To była pierwsza edycja turnieju łuczniczego w Żarowie, która dzięki fantastycznej organizacji przyciągnęła do udziału wielu zainteresowanych zawodników, dzieci, jak i dorosłych. Wśród nich nie brakowało także mieszkańców gminy Żarów.

- Łucznictwo to dyscyplina sportowa, która cieszy się coraz większym zainteresowaniem i coraz większy jest w niej także udział dzieci. Do pierwszej edycji turnieju łuczniczego w Łażanach i Żarowie zgłosiło się wielu zawodników, a to tylko dowodzi, że ta ciekawa dyscyplina sportu zdobywa coraz większe rzesze miłośników strzelania z łuku. Dziękuję wszystkim zawodnikom za udział w turnieju i mam nadzieję, że za rok spotkany się znów na II edycji turnieju łuczniczego w Żarowie – mówiła współorganizatorka zawodów Wioletta Bezusa.

Wyniki turnieju łuczniczego:

- po 1 rundzie w Łażanach kategoria Dziecko 2 Michał Korzekwa, 4. Adam Leśniowski. Dorośli w swoich kategoriach: 1. Wioletta Bezusa, 1. Valeriy Bezusyy, 4. Denys Konkin, 4. Beniamin Dykcik, 5. Dawid Piątek

- po 2 rundzie srebro Michał Korzekwa, srebro Beniamin Dykcik, brąz Wioletta Bezusa (2 runda pojedynki w systemie pucharowym)

- turniej dodatkowy rozegrany po 16-tej Valeriy Bezusyy.

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group