Sobota, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 1010
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Magia świąt na kartkach – jedna trafi do papieża

Poniedziałek, 13 grudnia 2010, 16:09
Aktualizacja: 16:11
Autor: red.
Świebodzice: Magia świąt na kartkach – jedna trafi do papieża
Fot. UM Świebodzice
Nagrodzeni i wyróżnieni twórcy świątecznych kartek spotkali się w piątek, 10 grudnia, w sali narad świebodzickiego ratusza na podsumowaniu konkursu „Magia świąt”. Organizatorzy dostali rekordową liczbę prac – prawie 200.

Kartki stworzyły głównie dzieci, ale w konkursie tradycyjnie wzięli też udział dorośli pensjonariusze Domu Pomocy Społecznej w Jaskulinie. Autorzy prac przyszli do magistratu ze swoimi rodzicami, dziadkami, opiekunami.

– Wszystkie projekty kartek były wspaniałe, bo robione ręcznie – mówił burmistrz Bogdan Kożuchowicz. - To jeden z najmilszych konkursów w naszym mieście i cieszę się, że z roku na rok coraz więcej mieszkańców chce w nim uczestniczyć. To też wspaniała akcja promocyjna dla miasta. A kiedyś, moi kochani, będziecie sobie mogli wpisać to osiągnięcie do CV, to w końcu wasze pierwsze dokonania autorskie.

Zwycięskie kartki zostały wydrukowane i są właśnie rozsyłane. Jedna z nich trafi do papieża Benedykta XVI. Wszyscy autorzy otrzymali po 10 sztuk swoich wydrukowanych kart (z tyłu widnieje nazwisko autora oraz placówka, w jakiej się uczy). Będą mogli z dumą wysłać je do bliskich lub przyjaciół. Ponad 300 takich autorskich pocztówek, wysłanych przez świebodzicki urząd, powędruje do zaprzyjaźnionych instytucji w całej Polsce.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group