Piątek, 5 czerwca
Imieniny: Walerii, Waltera
Czytających: 462
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mają „Kolosa”!

Wiadomości: Region - Świebodzice
Wtorek, 16 marca 2010, 8:14
Aktualizacja: 8:16
Autor: UM Świebodzice, opr. MaS
Fot. UM Świebodzice
Wspaniały sukces podróżników Magdy i Pawła Opasków – podczas weekendowej gali w Gdyni, związanej z rozstrzygnięciem jedenastej edycji ”Kolosów”, nagród za podróżnicze wyczyny roku, świebodziczanie otrzymali „Kolosa” 2009 w kategorii "podróże".

„Za dwuipółroczną rowerową podróż dookoła świata, ambitną trasą oraz umiejętność dzielenia się przeżyciami w inspirujący sposób” – czytamy na oficjalnej stronie plebiscytu.

Magda i Paweł przejechali Europę, Nową Zelandię, Azję i Amerykę Południową na rowerach. Przemierzyli ponad 33 tysiące kilometrów na dwóch kółkach, pokonując m. in. Himalaje, Karakorum, Andy. Przeżyli masę niezwykłych przygód (Magdę potrącił mikrobus i ukąsił skorpion), poznali mnóstwo ciekawych ludzi, zrobili dziesiątki tysięcy zdjęć, a cała podróż zakończyła się niezwykle dramatycznie – na ślubnym kobiercu. Dziś próbują spisać swoje wspomnienia i szykują się już do następnej wyprawy, pracując i zarabiając na nią w Wielkiej Brytanii.

Dzielną parę rowerzystów do nagrody „Kolosów” zgłosiła redakcja „Gazety Świebodzickiej”, która w kwietniu ubiegłego roku opisała historię niezwykłej wyprawy świebodziczan. Serdecznie gratulujemy!

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group