Wtorek, 21 maja
Imieniny: Tymoteusza, Wiktora
Czytających: 1449
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Majówka w Rochu

Piątek, 19 kwietnia 2024, 11:04
Autor: red
REGION: Majówka w Rochu
Fot. organizatorzy
Majówka w Rochu z zabawami, rękodzielnikami i koncertami.

W Nowych Rochowicach pod Bolkowem, całkiem niedaleko nas, będzie się działo. Browar Roch oraz karczma Jadło i Chmiel zapraszają na majówkę w dniach 1-3 maja. W programie imprezy m.in. zabawy w alkogoglach, pyszne lokalne produkty, miejscowe piwo i koncerty rockowe.

Podczas Rochowej Majówki z Jadłem i Chmielem zaplanowano wiele atrakcji dla dzieci, jak „Wyścig w giga gaciach” i tradycyjne rodzinne przeciąganie liny oraz zabawy o takich tajemniczych tytułach, jak: „Tonę w piłkach”, „Dorwij chmurkę” czy „Armata z dzieci”. Będzie też okazja do przymierzenia alkogogli, które sprawiają, że czujemy się, jak po alkoholu. A po prawdziwym alkoholu będzie można być, wszak wydarzenie organizowane jest na terenie browaru Roch. I to piwa z tego browaru będą serwowane.

Mało tego. Dla chętnych zostanie zorganizowany spacer pod hasłem „Obfitość dzikości - dzikie rośliny jadalne i ich pożyteczności” - w środę, 1 maja o godz. 16.00. Wśród chwastów na łące będzie można zapolować na coś pysznego.
Będzie też kiermasz rękodzieła i lokalnej żywności (Rochotarg), strażacki pokaz, strefa gastronomiczna, miejscowe piwo, miejscowe jadło i koncerty rockowe na finał imprezy. Wystąpią dwie dolnośląskie grupy. Locus z Piławy Górnej i Intruder z Jawora. Koncertowy blok ma nazwę Roch’n’Roll.

- Już zdradzić możemy, że Rochotarg oraz Roch’n’Roll będą cyklicznymi imprezami. Kiermasz rękodzieła i lokalnej żywności zaplanowaliśmy na co drugą niedzielę miesiąca, a Roch’n’Roll-owe soboty, jak sama nazwa wskazuje - na co sobotę - mówi Karolina Osińska z karczmy Jadło i Chmiel. - Chcemy promować rękodzielników, rzemieślników i producentów lokalnej żywności, a także młode rockowe dolnośląskie zespoły - dodaje.
Rochowa Majówka z Jadłem i Chmielem odbędzie się w dniach środa-piątek (1-3 maja), w godz. 14.00-18.00. Wstęp wolny.

***
Jeśli jesteś rękodzielnikiem, rzemieślnikiem lub producentem lokalnej żywności i chcesz się wystawić w trakcie Rochowej Majówki z Jadłem i Chmielem, dzwoń: 600 317 024, są jeszcze miejsca.

***
Grasz w rockowym zespole i chcesz Was zgłosić na Roch’n’Roll-ową sobotę? Dzwoń: 600 317 024

***
Foty:
Na Rochotargu zaprezentują się „Bransoletki Przyjaźni”
Wybory drewniane robione z pasja, a więc „Z pasją w drewnie”

Będą też świebodzickie „Dwa Octy”

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group